Hosté

 • Zdeněk Svěrák - Foto: Alžběta Švarcová
  Hosté6. června  2014 v 15:00        

  Zdeněk Svěrák

  Prvním statečným, který usedne v našem vysílacím studiu na Václavském náměstí, je oblíbený herec, scenárista a humorista Zdeněk Svěrák. Jako scenárista se podílel na řadě celovečerních filmů, známý je i jako jeden z objevitelů odkazu legendárního českého génia Járy Cimrmana.

   
 • Vladislav Rapprich - Foto: Šárka Ševčíková
  Hosté6. června  2014 v 15:30        

  Vladislav Rapprich

  „Kdybych měl možnost, rád bych se zaletěl podívat na činnou islandskou sopku.“ I to přiznává vulkanolog Vladislav Rapprich z České geologické služby. Je předsedou Odborné skupiny vulkanologie při České geologické společnosti a členem Mezinárodní asociace vulkanologie a chemismu zemského nitra (IAVCEI). Je také autorem a spoluautorem řady odborných publikací o sopkách a vulkanické činnosti.

   
 • Hana Roháčová - Foto: Šárka Ševčíková
  Hosté6. června  2014 v 16:00        

  Hana Roháčová

  Hana Roháčová, primářka infekčního oddělení Nemocnice Na Bulovce, je dalším ze 100 statečných. Tématem rozhovoru budou nejen exotické choroby, kterými se můžete nakazit i v Evropě, nebo klíšťová encefalitida, ale třeba i taková onemocnění, která většina z nás považuje za už dávno vymýcené. „Řada nemocí, o nichž jsme si mysleli, že jsou vyřešené, se občas vrací v nové podobě,“ varuje Hana Roháčová.

   
 • Obraz od neznámého autora zachycuje doručování pošty v podhůří Orlických hor ve druhé pol. 19. století. Obraz získalo Poštovní muzeum - Foto:  autor neznámý, repro, Poštovní muzeum
  Hosté6. června  2014 v 16:30        

  Jan Kramář

  Kdy vznikla pošta, tak jak ji známe dnes? A věděli jste, že díky poště se zrodilo i rozhlasové vysílání? Také o tom bude mluvit Jan Kramář, historik a odborník na dějiny pošty z Poštovního muzea.

   
 • Ludmila Čírtková - Foto: Šárka Ševčíková
  Hosté6. června  2014 v 17:00        

  Ludmila Čírtková

  Práci policejního psychologa zná většina z nás jen z detektivních filmů nebo seriálů. Jak se filmový pohled na tuto práci liší od reality? „Máme dobré metody, kterým můžeme věřit. Moje posuzování není založené na intuici,“ zdůrazňuje policejní psycholožka Ludmila Čírtková.

   
 • Tomáš Mazal: Cesty s Bohumilem Hrabalem - Foto: Nakladatelství Academia
  Hosté6. června  2014 v 17:30        

  Tomáš Mazal

  Před 100 lety se narodil Bohumil Hrabal. Právě osobnost slavného českého spisovatele stojí v centru zájmu esejisty a publicisty Tomáše Mazala, který má na svém kontě mimo jiné i publikace Spisovatel Bohumi Hrabal nebo Cesty s Bohumilem Hrabalem.

   
 • Ondřej Trojan - Foto:  MFF KV
  Hosté6. června  2014 v 18:00        

  Ondřej Trojan

  Ondřej Trojan je filmový producent, herec a režisér. V roce 1991 debutoval snímkem Pějme píseň dohola, jeho druhým celovečerním filmem byly úspěšné Želary, které se dočkaly i nominace na Oscara. Jako producent spolupracuje především s režisérem Janem Hřebejkem, například na filmech Pelíšky, Musíme si pomáhat nebo Kráska v nesnázích.

   
 • Bogdan Trojak - Foto: Standa Soukup
  Hosté6. června  2014 v 18:30        

  Bogdan Trojak

  6. a 7. června se v pražském Trojském zámku koná první ročník festivalu Praha pije víno, který zve všechny milovníky kvalitních a originálních vín. Také o tomto jedinečném festivalu bude mluvit básník Bogdan Trojak, muž, který vyrábí víno, které pije i Milan Kundera.

   
 • Radek Jaroš - Foto: Šárka Ševčíková
  Hosté6. června  2014 v 19:00        

  Radek Jaroš

  Horolezec Radek Jaroš loni vydal svou už čtvrtou knihu Hory shora 2 s podtitulem Příběhy z dalších sedmi osmitisícovek. Popisuje v ní expedice z let 2008 až 2012 – včetně své zatím poslední cesty na Annapurnu. Během výstupu na desátý nejvyšší vrchol světa mu omrzly prsty a musel podstoupit šest operací a amputaci 11 článků. Na svou horolezeckou kariéru tím však rozhodně nezanevřel. „Myslím, že mám strážného anděla,“ říká.

   
 • Jaroslav Podliska - Foto: Marián Vojtek
  Hosté6. června  2014 v 19:30        

  Jaroslav Podliska

  Ohrožují nové stavební projekty archeologické dědictví? Co všechno se musí prozkoumat, než se může začít stavět? A nejsou podmínky a požadavky památkářů a archeologů přehnané? I to jsou témata pro Jaroslava Podlisku, vedoucího archeologického oddělení Národního památkového ústavu.

   
    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  10
Další  |  Poslední

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas