Jsme pod dohledem? Na místě je komisař z Agentury Dobrý den

Miroslav Marek, spoluzakladatel Agentury Dobrý den, dohlíží na průběh 100 statečných - Foto: Matěj Pálka

Miroslav Marek, spoluzakladatel Agentury Dobrý den, dohlíží na průběh 100 statečnýchFoto: Matěj Pálka

Už jen pár rozhovorů a je to tu. Pokud se nestane nic nečekaného, úderem 19. hodiny se Janu Pokornému a Lucii Výborné podaří překonat jejich vlastní rekord v nepřetržitém moderování, který vytvořili loni.

Přímo na místě na průběh celé akce dohlíží Miroslav Marek, ředitel pelhřimovské Agentury Dobrý den, která provozuje Muzeum rekordů a kuriozit nebo také databanku českých rekordů. „Není to jen práce, ale i zábava,“ neskrývá Miroslav Marek, když hodnotí víkendové dění na pražském Václavském náměstí. 

A jak taková práce komisaře z Agentury Dobrý den vypadá? Nenechte se zmýlit – na místě rozhodně nedohlíží jen na to, zda moderátoři skutečně vyzpovídají rovnou stovku hostů. „Počítám třeba i to, kolikrát moderátoři během jednoho rozhovoru položí otázku,“ popisuje. 

„Kupříkladu Honza Pokorný je ve svých otázkách mnohem stručnější, zároveň je ale pokládá častěji. V jednom rozhovoru stihl reagovat nebo se zeptat 360krát!“ upozorňuje Miroslav Marek. Mimochodem, on sám je také rekordmanem. Drží český rekord v hodu kartou do dálky. 

Autor:  Alžběta Švarcová  (als), Matěj Pálka  (mjp)
Pořad: 100 statečných  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: 6. června 2014 15.00 - 8. června 2014 20.00  
 

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas