Nestíháme chladit! zní z Václavského náměstí

Už ráno se do našeho studia začíná opírat slunce - Foto: Martin Karlík

Už ráno se do našeho studia začíná opírat slunceFoto: Martin Karlík

Prožíváme víkend plný rekordů. Nejenže, půjde-li vše dobře, naši moderátoři pokoří svůj loňský rekord v nepřetržitém moderování, zároveň padají i rekordy teplotní. Přes den stoupá hladina teploměru vysoko nad 30 stupňů Celsia – a odnášejí to nejen moderátoři, ale i technika…

Chladíme a chladíme. Tak nějak to teď vypadá na pražském Václavském náměstí, odkud pro vás vysíláme z našeho skleněného studia. Své zázemí tu mají i technici a lidé, kteří mají na starosti videopřenos a to, abyste si všechny odvysílané rozhovory mohli ze záznamu nejen poslechnout, ale i se na ně podívat na YouTube Českého rozhlasu. 

A počasí jim příliš nepřeje. „Od 12 do 18 hodin je tu takové horko, že se nestačí chladit počítače, na kterých rozhovory zaznamenáváme. Musíme je tedy střídat – jeden vždy úplně vypneme a další nahrává,“ popisuje Martin Prokeš, který má nahrávání videí na YouTube na starosti. 

Jak je vidět, nejen Jan Pokorný a Lucie Výborná, ale i technika se musí v pravidelných intervalech střídat. S jednou odlišností. „Moderátoři jsou vytrvalejší,“ podotýká Martin Prokeš. „Kvůli horku se nám nepodařilo všechno nahrát. Zbylých 20 % budeme dávat na YouTube v pondělí, většina videí bude k dispozici už dnes po přenosu,“ slibuje. 

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)
Pořad: 100 statečných  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: 6. června 2014 15.00 - 8. června 2014 20.00  
 

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas