20. května  2013 v 10:30  rubrika: Články k projektu

Klidně by mohli maratón prodloužit na celý rok, říká jeden z 90 statečných

Pražský primátor Bohuslav Svoboda - Foto: Matěj Pálka

Pražský primátor Bohuslav SvobodaFoto: Matěj Pálka

Ve skleněném rozhlasovém studiu, které od soboty stojí uprostřed pražského Václavského náměstí, se vystřídalo už víc než sedm desítek hostů. A Jan Pokorný a Lucie Výborná, zdá se, stále žijí. A hlavně – moderují!

Profesionalitu, kterou během vyčerpávajícího maratónu předvádějí, ocenil i host s jubilejním číslem 70, pražský primátor Bohuslav Svoboda. 

„Mám rád každý pokus, který v sobě zahrnuje jak prvek výkonu, tak humoru. Když se to spojí, vznikne vždy dobrá věc. A divím se, že Jan Pokorný, s nímž jsem před chvilkou ve vysílání mluvil – byť vysílá už desítky hodin – pracuje tak precizně! Dokáže řídit rozhovor s naprostou profesionalitou bez ohledu na to, že prakticky nespal,“ chválí šéfredaktora Radiožurnálu. 

Další z 90 statečných nás po vysílání také pochválil, i když trochu z jiného důvodu. Podle reklamního kreativce (a mimochodem i hudebníka známého z kapely Sto zvířat) Tomáše Belka je rozhlasový maratón výjimečný i z reklamního hlediska. 

Tomáš Belko - Foto: Matěj Pálka

Tomáš BelkoFoto: Matěj Pálka

„Akce 90 statečných je vlastně celá o tom, co Radiožurnál dělá: poznává různé obory a snaží se je mapovat. Právě to mě na Radiožurnálu baví,“ říká. „Jde o dobrý způsob, jak se zviditelnit – a přitom není drahý. Stojí pouze hodně iontových nápojů pro moderátory,“ usmívá se. S nadsázkou dodává: „Klidně by to mohli protáhnout na celý rok!“ 

Stateční jsou hlavně všichni hosté 

Naši moderátoři během maratónu předvádějí obdivuhodné výkony. Nemenší ocenění si však zaslouží i naši hosté, kteří neváhali a do studia na Václavském náměstí dorazili. 

Vezměte si kupříkladu takového Jaroslava Kostečku z Českomoravské myslivecké jednoty. Dorazil na čas, který je pro většinu lidí přímo vražedný: v pondělí v pět hodin ráno, a stal se tak jedním z našich nejstatečnějších hostů. 

Přitom ještě v pátek odpoledne přednášel v Košicích a do Prahy se vracel až v neděli v noci. „Samozřejmě jsem při tom poslouchal Radiožurnál,“ usmívá se. „Celé akci velmi fandím. A Českému rozhlasu přeju co nejvíc věrných posluchačů!“ 

Autor:  Alžběta Švarcová  (als), Matěj Pálka  (mjp)
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas