20. května  2013 v 10:00  rubrika: Články k projektu

Miroslav Marek z Agentury Dobrý den: Ono se jim to snad opravdu povede

Skleněné studio Českého rozhlasu na Václavském náměstí - Foto: Filip Jandourek

Skleněné studio Českého rozhlasu na Václavském náměstíFoto: Filip Jandourek

Už jen posledních pár hodin zbývá do konce rozhlasového maratónu, kterým mohou Jan Pokorný a Lucie Výborná zapsat Radiožurnál do České knihy rekordů. „Začínám si myslet, že se to snad opravdu podaří,“ říká pro Radiožurnál Miroslav Marek z Agentury Dobrý den, který na vytváření nového rekordu dohlíží.

Ne že by prý našim moderátorům předtím nevěřil. Jako muž, který už byl u řady pokusů o rekord, však ví, že kdykoliv se může něco pokazit. 

„Člověku z vnějšku se zdá, že si někdo povídá se zajímavými, příjemnými a v tomto případě i velice kultivovanými hosty – výběr hostů byl v tomto případě opravdu exkluzivní. Ale tak jednoduché to není!“ zdůrazňuje. 

Miroslav Marek - Foto: Olga Štrejbarová

Miroslav MarekFoto: Olga Štrejbarová

Únava hlasivek nebo prosté vyčerpání organismu. To podle Miroslava Marka hrozí každému, kdo se pustí do tak ambiciózního projektu, jako je vyzpovídat 90 hostů během 48 hodin během nonstop vysílání – a naše výborné a pokorné moderátory z toho nevyjímaje. A to nemluvíme o dalších vlivech, které se na výkonech moderátorů mohou nepříznivě podepsat… 

„Jedním z významných faktorů je počasí. Včera v poledne, kdy pražilo slunce, bylo ve studiu na Václavském náměstí kolem 40 stupňů!“ upozorňuje. „Zatím však všechno běží tak, jak má.“ 

Doufejme, že Janu Pokornému a Lucii Výborné moderátorská forma vydrží až do dnešních 20.15 hodin, kdy unikátní maratón rozhovorů skončí. Pokud můžete, přijďte je podpořit přímo na místo! Nebo jim pošlete zprávu prostřednictvím našeho formuláře. Vaše podpora našim moderátorům pomáhá! 

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas