Kornfeil vyrovnal 5. místem ve Velké ceně Aragonie své maximum

Český jezdec Jakub Kornfeil vyrovnal své maximum ve světovém šampionátu silničních motocyklů, když ve Velké ceně Aragonie skončil pátý. Další Čech ve třídě Moto3 Karel Hanika nebodoval, dojel na 23. pozici. Závod na okruhu v Alcaňizu vyhrál Ital Romano Fenati. Karel Abraham ve třídě MotoGP závod nedokončil.

Jakub Kornfeil během Velké ceny ČR v Brně

Jakub Kornfeil během Velké ceny ČR v Brně | Zdroj: ČTK

Kornfeil vybojoval páté místo už potřetí v sezoně, navázal tak na srpnovou Velkou cenu Británie a dubnové Grand Prix Ameriky v Austinu.

V celkovém hodnocení seriálu patří 21letému jezdci dvanáctá příčka, Hanika je na tom o šest míst hůře.

Karel Abraham závod kategorie MotoGP nedokončil. Závod velmi ovlivnil déšť v posledních kolem, během nichž upadli do té doby vedoucí jezdci Marc Márquez a Dani Pedrosa. Z vítězství se radoval jiný Španěl Jorge Lorenzo.

Velká cena Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu:

Moto3: 1. Fenati (It./KTM) 40:52,209 min., 2. Á. Márquez (Šp./Honda) -0,057, 3. Kent (Brit./Husqvarna) -0,283, 4. Rins (Šp./Honda) -11,631, 5. Kornfeil (ČR/KTM) -18,382, 6. Bastianni (It./KTM) -19,259, ...23. Hanika (ČR/KTM) -1:37,368.
Průběžné pořadí MS (po 14 z 18 závodů): 1. Á. Márquez 206, 2. Miller (Austr./KTM) 195, 3. Rins 188, 4. Fenati 165, 5. Vázquez (Šp./Honda) 154, 6. Masbou (Fr./Honda) 140, ...12. Kornfeil 78, 18. Hanika 24.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít