Až ve třetím prodloužení zdolal Nymburk v Eurocupu Virtus Řím

Dramatickou bitvu se šťastným koncem svedli v basketbalovém Eurocupu hráči Nymburka s dosud neporaženým Virtusem Řím. Středočeši zvítězili až po třetím prodloužení 89:87.

Darius Washington z Nymburka (vlevo) a Kyle Gibson z Říma.

Darius Washington z Nymburka (vlevo) a Kyle Gibson z Říma. | Zdroj: ČTK

Nymburští basketbalisté, kterým kvůli zranění scházeli Rančík, Raivia i Barton vstoupili do zápasu proti favorizovanému soupeři nebojácně.

První třetinu sice prohráli o jeden bod, ale v polovině duelu vedli díky dobré obraně o pět bodů a v kvalitním výkonu pokračovali i dál.

00:00 / 00:00

Vítězství Nymburka nad římským Virtusem sledoval reportér Radiožurnálu Jakub Marek

Virtus Řím ale v průběhu třetí čtvrtiny využil své zkušenosti i schopnosti amerických hráčů a ještě v průběhu třetí čtvrtiny se vrátil do vedení. Přesto po základní hrací době svítil na výsledkové tabuli nerozhodný stav 56:56.

Dramatickou koncovku rozhodli ve svůj prospěch ve třetím prodloužení šťastnější Středočeši. Vyhráli 89:87 a připravili italskému celku první porážku v aktuální sezoně Eurocupu.

Nejlepším střelcem domácího týmu byl s třiadvaceti body Simmons, přes hranici dvaceti bodů se dostal i Houška. Na druhé straně měl nejlepší mušku Gibson.

Evropský pohár basketbalistů - 4. kolo, skupina C:

Nymburk - Virtus Řím 89:87 po 3. prodloužení (12:13, 32:27, 43:44, 56:56, 69:69, 75:75)
Nejvíce bodů: Simmons 23, Houška 21, Washington 16, Hruban 10 - Gibson 20, Stipčevič 18, Triche 12, Jones 11, Morgan 10. Fauly: 28:25. Trestné hody: 25/14 - 27/22. Trojky: 7:9. Doskoky: 47:49.