Hokejisté Třince se vrátili do čela extraligy, Litvínov podlehl Slavii

Na první místo extraligové tabulky se vrátili hokejisté Třince. Oceláři vyhráli 4:2 na ledě Karlových Varů a na čele vystřídali Litvínov. Dosavadní lídr soutěže doma zaváhal a doma prohrál se Slavií 0:1. Šanci přiblížit vedoucí dvojici promarnila třetí Sparta, která podlehla Zlínu 3:4 v prodloužení a připsala si jen bod.

Třinečtí hokejisté se vrátili na první místo extraligy

Třinečtí hokejisté se vrátili na první místo extraligy | Zdroj: ČTK

V Karlových Varech padlo všech šest gólů v první třetině. Domácí Energie sice vedla 2:1, ale Oceláři naplno zužitkovali vyloučení domácího obránce Tomečka na pět minut a do konce zápasu a třemi přesilovkovými trefami duel otočili.

Slavii stačil k tříbodovému zisku na ledě Litvínova jediný přesný zásah, o který se postral po jedenácti odehraných minutách Tomica. Čisté konto vychytal díky 24 úspěšným zákrokům Adam Svoboda.

21. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 17. Mozík (Kašpařík), 20. Pletka (Kratěna, Johnson), 59. Simon (Hollweg, Pulpán) - 27. J. Káňa II (Dujsík, Honejsek), 34. Burian, 49. P. Ton (J. Hruška, V. Němec), 58. Vondráček (Burian), 60. Vondráček (Kempný). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 6232

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:4 (2:4, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. R. Hruška (Redlihs, Balán), 13. Heizer - 4. Hrňa (Orsava, Roth), 15. Orsava (Kreps), 16. Adamský (Nosek, Polanský), 18. Nosek (Roth, Kreps). Rozhodčí: Hodek, Hejduk - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6, navíc J. Tomeček (K. Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 3609.

HC Olomouc - HC Vítkovice Steel 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Majeský (Vyrůbalík, Rác), 31. Laš (Zuzin, Vyrůbalík), 32. R. Dlouhý (Kucharczyk, J. Knotek), 60. Cibák (Herman) - 26. T. Svoboda (Svačina). Rozhodčí: Šír, Pavlovič - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 5320.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 3:4 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Réway (Buchtele, J. Mikuš), 19. Buchtele (J. Hlinka, Réway), 56. Cingel (Sabolič) - 4. Roman Vlach z trestného střílení, 24. Marušák (Leška), 56. Kotvan (O. Veselý), 61. Čajánek (Žižka). Rozhodčí: Homola, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:1. Diváci: 5623.

HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 11. Tomica (Vlasák, Bednář). Rozhodčí: Turčan, Souček - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:10. Bez využití. Diváci: 5965.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 31. P. Sýkora (Píša, T. Zohorna), 44. Čáslava - 10. Filippi (Valský), 11. Valský (Filippi, Radivojevič), 37. Valský (Radivojevič, Výtisk), 48. Kolmann (Bartek, P. Jelínek), 58. Bartek (Filippi). Rozhodčí: Šindler, Horák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:5, navíc Marcinko 10 min. - Lašák do konce utkání (trest ve hře). Využití: 1:2. Diváci: 8852.

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branka a nahrávka: 23. Pacovský (Robar), 50. Mikulík (Klimenta), 60. Lenc (D. Výborný), 60. Trška - 57. Kukumberg (Šimánek). Rozhodčí: Fraňo, Wehrli (Švýc.) - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc M. Látal - Valcourt oba 10 min. Bez využití. Diváci: 3780.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít