Manchester City vybojoval postup ze skupiny LM v Římě, dál jde i Schalke

14 už jistých postupujících do osmifinále fotbalové Ligy mistrů doplnili Manchester City a Schalke 04. Vítězství Chelsea nad Benfikou 3:1 vychytal v poslední utkání ve skupinové fázi Petr Čech, který se v bráně Blues představil pošesté v sezoně. Barcelona po výhře 3:1 nad Paris St. Germain skončila ve skupině první.

Kapitán fotbalistů Manchesteru City Joe Hart vyboxovává míč před dotírajícími protihráči | Zdroj: Reuters

Manchester City nastoupil na hřišti AS Řím a oba týmy byly ve hře o postup, jenže klub z italského hlavního města, kterému stačila i remíza, utkání nezvládl, prohrál 0:2 a skončil třetí.

Skóre otevřel po hodině hry záložník Samir Nasri, po jehož dělovce z hranice velkého vápna se míč odrazil od pravé tyče a zapadl do brány. Pojistku přidal v 87. minutě Zabaleta a Citizens tak postupují ze druhého místa skupiny E spolu s Bayernem, který porazil CSKA Moskva 2:0.

Paris St. Germain poslal na Nou Campu do vedení v 15. minutě Zlatan Ibrahimovič, jenže Barcelona ještě do poločasu zásluhou branek Messiho s Nymarem vývoj otočila.

V 77. minutě se trefil ještě Luis Suarez a Katalánci uštědřili pařížskému velkoklubu vůbec první soutěžní porážku v letošní sezoně, čímž je vystřídal na čele tabulky skupiny F. Ajax si zajistil Evropskou ligu výhrou 4:0 nad Nikósií.

Chelsea na Stamford Bridge na Sporting vlétla a po 16. minutách to bylo po gólech Fabregase a Schürrleho už 2:0. Po změně stran sice překonal Petra Čecha Silva a snížil, ale definitivní podobu výsledku dal za dalších šest minut Obi Mikel. Hosté se tak představí na jaře v Evropské lize.

Spolu s Chelsea jde dál německé Schalke, které dokázalo zvítězil na hřišti slovinského Mariboru 1:0 gólem Maxe Meyera.

Ve zbylých zápasech už jistí postupující Porto s Doněckem remizovali 1:1, evropské poháry si zasjitil Athletic Bilbao výhrou 2:0 nad BATE Borisov.

6. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:
AS Řím - Manchester City 0:2 (0:1)
Branky: 60. Nasri, 86. Zabaleta. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.)
Bayern Mnichov - CSKA Moskva 3:0 (1:0)
Branky: 17. Müller z pen., 84. Rode, 90. Götze. Rozhodčí: Benquerenca - Santos, Tavares (všichni Portug.)

Skupina F:
FC Barcelona - Paris St. Germain 3:1 (2:1)
Branky: 19. Messi, 42. Neymar, 77. Suárez - 15. Ibrahimovic. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Cann (všichni Angl.)
Ajax Amsterodam - APOEL Nikósie 4:0 (1:0)
Branky: 45.+1 z pen. a 50. Schöne, 53. Klaassen, 74. Milik. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.)

Skupina G:
Chelsea FC - Sporting Lisabon 3:1 (2:0)
Branky: 8. Fábregas z pen., 16. Schürrle, 56. Mikel - 50. Silva. Rozhodčí: Oddvar Moen - Haglund, Andas (všichni Nor.)
NK Maribor - Schalke 04 0:1 (0:0)
Branka: 62. Meyer. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Rostkowski (všichni Pol.)

Skupina H:
FC Porto - Šachtar Doněck 1:1 (0:0)
Branky: 87. Aboubakar - 50. Stěpaněnko. Rozhodčí: Buquet - Debart, Gringore (všichni Fr.).
Athletic Bilbao - BATE Borisov 2:0 (0:0)
Branky: 47. San José, 88. Susaeta. Rozhodčí: Orsato - Faverani, Stefani (všichni It.).

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít