Voráčkova jízda v NHL pokračuje, dvakrát překonal Pavelce

Dvěma brankami, včetně té vítězné v prodloužení, se Jakub Voráček podílel na vítězství Philadelphie Flyers na ledě Winnipegu Jets. Ke zvratu Dallasu v Edmontonu přispěl dvěma nahrávkami Aleš Hemský.

Jakub Voráček během utkání na ledě Edmontonu

Jakub Voráček během utkání na ledě Edmontonu | Zdroj: Reuters

Snaha Ondřeje Pavelce zastavit letos skvěle hrajícího Jakuba Voráčka vydržela 46 sekund, pak český útočník dostal v přečíslení přihrávku od Girouxe a otevřel skóre utkání.

Domácí Jets sice zápas otočili a po přihrávce Michaela Frolíka zvyšoval Mathieu Parreault už na 3:1, ve třetí třetině ale dvěma góly vyrovnal Vincent Lecavalier a poslal zápas do prodloužení.

Z nastaveného času uplynulo 10 vteřin, než si Jakub Voráček vzal volný puk za Pavelcovou brankou, vybruslil před českého brankáře a mezi jeho betony rozhodl o vítězství Flyers 4:3. V posledních sedmi zápasech nasbíral Voráček 11 kanadských bodů.

Hokejisté Edmontonu Oilers byli blízko ukončení sedmizápasové série porážek, nad Dallasem vedli už 5:2. V závěrečné části hry ale Tyler Seguin dvěma brankami vyrovnal na 5:5 a Dallas vyhrál po osmi sériích samostatných nájezdů 6:5. Dvě asistence si připsal Aleš Hemský.

Při absenci zraněného Jimmyho Howarda se do branky Detroitu proti Coloradu postavil Petr Mrázek, čisté konto držel do 56 minuty, kdy mu v oslabení prošla mezi nohama střela Tylera Johnsona, který vyrovnal na 1:1. Po devíti sériích penaltového rozstřelu se z druhého bodu radovali Avalanche.

Výsledky NHL:
Detroit - Colorado 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 45. Dacjuk - 56. Johnson, rozh. nájezd Iginla. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 23 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 95,7 procenta. Střely na branku: 35:23. Diváci: 20 027. Hvězdy utkání: 1. Pickard (Colorado), 2. Dacjuk (Edmonton), 3. Johnson (Colorado).

Edmonton - Dallas 5:6 po sam. nájezdech (1:2, 4:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 3. a 34. Hall, 23. a 30. Arcobello, 21. Purcell - 7. a rozh. nájezd Horcoff, 41. a 50. Seguin (na druhou Hemský), 11. E. Cole (Hemský), 40. Jamie Benn. Střely na branku: 29:45. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: 1. Hall (Edmonton), 2. Seguin (Dallas), 3. Arcobello (Edmonton).

Winnipeg - Philadelphia 3:4 v prodl. (2:1, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 7. Halischuk, 8. Byfuglien, 22. Perreault (Frolík) - 1. a 61. Voráček, 47. a 57. Lecavalier. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 23 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 82,6 procenta. Střely na branku: 28:23. Diváci: 15 016. Hvězdy utkání: 1. Perreault (Winnipeg), 2. Voráček, 3. Laughton (oba Philadelphia).

NY Rangers - Carolina 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 5. McDonagh. Střely na branku: 31:18. Diváci: 18 006. Hvězdy utkání: 1. Talbot (NY Rangers), 2. Chudobin (Carolina), 3. McDonagh (NY Rangers).

Chicago - Toronto 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 16. Rundblad, 20. Versteeg, 50. P. Kane, 52. Toews. Střely na branku: 34:31. Diváci: 22 131. Hvězdy utkání: 1. P. Kane, 2. Sharp, 3. Raanta (všichni Chicago).

Boston - Buffalo 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 6. a 59. Hamilton, 36. Kelly, 63. Eriksson - 27. Meszároš, 35. Ristolainen, 42. Schaller. Střely na branku: 37:28. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: 1. Eriksson, 2. Hamilton (oba Boston), 3. Schaller (Buffalo).