Hokejisté Litvínova stáhli ztrátu na čelo, slávisté schytali další debakl

Hokejisté Litvínova využili odloženého třineckého zápasu a ze druhého místa alespoň dočasně snížili ztrátu na vedoucí Oceláře na devět bodů. Severočeši potvrdili dobrou formu a v utkání 35. extraligového kola porazili nováčka z Olomouce 4:2. Beznadějně poslední naopak zůstává Slavia, která utrpěla debakl 1:7 na boleslavském ledě.

Zklamaní hokejisté Slavie po vysoké porážce 1:7 v Mladé Boleslavi

Zklamaní hokejisté Slavie po vysoké porážce 1:7 v Mladé Boleslavi | Zdroj: ČTK

Litvínov položil základ vítězství už v úvodu, po osmi minutách zvyšoval Ručinský už na 2:0. Favorit diktoval tempo zápasu i nadále a po gólech Šrámka s Kubátem své vedení zdvojnásobil. Olomoučtí sice dokázali ještě do konce druhé třetiny snížit na 2:4, ale po bezgólové poslední části zůstaly všechny body na severu Čech.

Třetí místo i nadále drží Sparta, která otočila zápas s Libercem. Bílí Tygři vedli na ledě Pražanů po divoké první třetině 3:2, ale ve 46. minutě srovnal Dragoun a obrat dokončil v prodloužení v početní převaze Mikuš.

Dva body si do tabulky připsala také čtvrtá Kometa. Duel brněnských hráčů v Karlových Varech dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých zazářil Honejsek. Ani při jednom ze dvou pokusů nezaváhal a hostům zařídil výhru 2:1.

Daleko jednoznačnější průběh měl zápas v Pardubicích, kde úřadovalo vítkovické přesilovkou komando. Moravané vyhráli 6:1 a hned čtyři góly nasázeli v početní převaze. Ještě větší debakl museli skousnout hokejisté Slavie. Krize Pražanů pokračovala i v Mladé Boleslavi, kde prohráli 1:7 a na posledním místě tabulky ztrácí devět bodů na předposlední Zlín.

„Berani“ na třinácté místo klesli po čtvrté porážce v řadě. Sérii nezlomili ani na ledě Plzně, kde prohráli 2:5. Západočeši o prvním vítězství po třech nezdarech rozhodli díky třem využitým přesilovkám, naopak hosté nevyužili pětiminutovou početní výhodu a neskórovali ani při dlouhé přesilové hře pět na tři.

35. kolo hokejové Tipsport extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Olomouc 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Jánský (Lukeš, Kubát), 8. Ručinský (Jánský, Lukeš), 29. Šrámek (Jurčík, Písařík), 35. Kubát (Pavlík, Jánský) - 36. Buc (Diviš), 38. Marosz (Rác). Rozhodčí: Šír, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4565.

HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Jeřábek (J. Sýkora), 23. Simon (Schleiss, Moravčík), 31. Lev (J. Sýkora, Jeřábek), 38. Simon (Lev, Jeřábek), 47. Kubka (Moravčík, Simon) - 27. Žižka (Okál), 31. Holík (Žižka). Rozhodčí: Hejduk, Lacina - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 13:14, navíc M. Beran 5 min. a do konce utkání, Schleiss 10 min. - Čajánek 10 min., F. Čech 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4122.

BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Bárta (Jarůšek), 10. Trončinský (D. Výborný), 20. Pacovský (Ovčačík, Trončinský), 24. Klimenta, 36. Musil (M. Látal, Robar), 48. L. Pabiška (D. Výborný, Trončinský), 56. Broš (Klimenta, Robar) - 24. J. Veselý (T. Doležal). Rozhodčí: Pavlovič, Šindler - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:8, navíc T. Doležal (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3510.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 1:2 po sam. náj. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 49. Balán - 43. Burian (Koreis, Kempný), rozhodující nájezd Honejsek. Rozhodčí: Hribik, Pešina - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3033.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Gašparovič (Gregorc, Čáslava) - 5. Szturc (Vandas), 12. Burger (Olesz, T. Svoboda), 18. Svačina (Roman, Zíb), 31. Huna (Zíb, Svačina), 38. Huna (Roman, Svačina), 58. Kovář (Burger). Rozhodčí: Hodek, Polák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 10:4, navíc Cetkovský (Pardubice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:4. Diváci: 6845.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 4:3 v prodl. (2:3, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. J. Hlinka (Klimek, Švrček), 20. Pech (Piskáček, Kumstát), 46. Dragoun (Ďaloga, J. Mikuš), 63. J. Mikuš (Ďaloga) - 3. Bulík (Bakoš), 12. Vampola (Radivojevič, Kajínek), 15. Urban z trest. střílení. Rozhodčí: Fraňo, Souček - Frodl, Charvát. Vyloučení: 3:5, navíc Ďaloga (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3248.

Zápas HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové byl odložen na 12. ledna.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít