Hokejisté Třince po 13 zápasech padli, Slavia naopak konečně zvítězila

Nejdelší vítězná série v historii základní části hokejové extraligy skončila. Postarali se o to hokejisté Pardubic, kteří ukončili třináctizápasovou šňůru Třince. Náskok vedoucích Ocelářů snížil Litvínov výhrou v Karlových Varech. První tříbodové vítězství v novém roce doma získala Slavia.

Pardubičtí hokejisté ukončili vítěznou sérii Třince, měli zaslouženou radost

Pardubičtí hokejisté ukončili vítěznou sérii Třince, měli zaslouženou radost | Zdroj: ČTK

První branku utkání Pardubic s Třincem vstřelil až po 35 minutách Tomáš Zohorna, který si nabruslil do útočného pásma a přesnou ranou skrz obránce propálil brankáře Hamerlíka.

Třinečtí se 5 minut před koncem radovali z vyrovnání, jejich branka ale byla podle rozhodčích dosažena vysokou holí a nebyla uznána. O necelou minutu později rozhodl o vítězství Pardubic 2:0 Jan Starý. Východočeši tak ukončili rekordní vítěznou sérii Třince.

Zaváhání Třince využila litvínovská Verva a snížila jeho náskok díky vítězství v Karlových Varech. Po brankách opět povolaného reprezentanta Ručinského a Hübla zvítězil Litvínov 2:0 a na Třinec ztrácí 8 bodů. Karlovy Vary jsou předposlední.

Černou sérii ukončila Slavia. Po více než dvou měsících si připsala tříbodové vítězství, když v domácím prostředí rozstřílela Olomouc 5:1. Čtyřmi body se na probuzení Pražanů podílel Tomáš Divíšek.

Slavia si po více než 2 měsících připisuje do tabulky 3 body. Porazila Olomouc | Foto: ČTK

Pražská Sparta potřetí v sezoně porazila Plzeň, na západě Čech vyhrála 2:1 díky brance Juraje Mikuše z 59. minuty zápasu.

Hlavním strůjcem vítězství Komety Brno nad Libercem byl Antonín Honejsek, který při výhře 3:0 vstřelil 2 góly, gólman Komety Marek Čiliak protáhl svou neprůstřelnost už na 164 minut.

Když se vyhraje, rodina čerstvého čtyřicátníka Výborného je vzhůru do noci

Čerstvý čtyřicátník David Výborný se jednou asistencí podílel na tříbodové výhře Mladé Boleslavi nad Zlínem. Po výhře 4:3 se Bruslařský klub dotáhl za svého soupeře na jednobodový rozdíl.

Královéhradecký Mountfield po druhé třetině prohrával doma s Vítkovicemi 2:3 a čelil hrozbě třetí domácí porážky v řadě. V úvodu posledn dvacetiminutovky ale Tomáš Mertl vyrovnal a 3 body pro domácí zajistil 6 minut před koncem Roman Kukumberg.

40. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Steel 4:3 (0:0, 2:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Kudrna (Mertl, Pilař), 28. Dej (Pospíšil), 41. Mertl (Kudrna), 54. Kukumberg (Pilař) - 29. Pastor (Roman, Štencel), 34. Olesz (Kudělka), 36. Olesz (Kudělka, Dolejš). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Zíka, Jindra. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 4809.

HC Slavia Praha - HC Olomouc 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Poletín (J. Doležal, Stránský), 21. Poletín (Šenkeřík, Divíšek), 27. Šenkeřík (Poletín, Divíšek), 43. Divíšek (Šenkeřík, Poletín), 49. Vlasák (Divíšek, Sklenář) - 6. T. Rachůnek (Patera). Rozhodčí: Lacina, Souček - Charvát, Frodl. Vyloučení: 5:12, navíc A. Svoboda (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 6151.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 36. T. Zohorna (Starý, Píša), 56. Starý (Čáslava, T. Zohorna). Rozhodčí: Mrkva, Polák - Bryška, Skopal. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:0. Diváci: 8224.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Ručinský (Petružálek), 49. Hübl (Lukeš, Šrámek). Rozhodčí: Koch (Švýc.), Hribik - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 4094.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Vondráček (Kováčik, Burian), 21. Honejsek (Ton, Ptáček), 54. Honejsek (Ton, J. Hruška). Rozhodčí: Hejduk, Horák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:5, navíc J. Vlach (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 50. Lev (Moravčík, Kratěna) - 36. J. Hlinka (Buchtele), 59. Mikuš (Réway). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 6018.

BK Mladá Boleslav - PSG Zlín 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Broš (Klimenta, Ovčačík), 24. Bárta (Mikulík, D. Výborný), 28. Ovčačík (Látal, Broš), 32. Klimenta (Robar, Ovčačík) - 22. O. Veselý (Čajánek, Žižka), 26. Žižka (Leška), 52. Říčka (Urbanec, Holík). Rozhodčí: Šindler, Pavlovič - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 3410.