Další medaile pro český biatlon! Vítková dojela třetí ve sprintu

Český biatlon získal po stříbru smíšené štafety ve Světovém poháru v Novém Městě na Moravě medaili také druhý závodní den. Veronika Vítková vybojovala třetí místo ve sprintu. Závod ovládly Němky. Ze zlata se raduje Laura Dahlmeierová, druhá dojela Fraziska Hildebrandová.

Veronika Vítková v cíli sprintu SP v Novém Městě na Moravě

Veronika Vítková v cíli sprintu SP v Novém Městě na Moravě | Foto: Jan Kodet | Zdroj: Český rozhlas

Vítková musela na trestné kolo během závodu jen jednou, když minula hned první terč při střelbě vleže, souběžně s tím, jak na trať vyrazila Gabriela Soukalová.

Po čisté stojce se ale šestadvacetiletá biatlonistka vrátila do boje o stupně vítězů a díky tradičně rychlému běhu dojela do cíle jako průběžně první. Před Vítkovou se ale poté dostala německá dvojice Dahlmeierová s Hildebrandovou.

Vítková si k svátku nadělila bronz. Je to super, zářila po sprintu

Druhou nejlepší Češkou byla Soukalová. Při střelbě vleže nezaváhala a z prvního střelnici odjížděla dokonce s lepším časem než Vítková.

Také na stojce to vypadalo na čistou střelbu. Poslední terčík ale držitelka dvou stříbrných olympijských medailí minula a musela na trestné kolo. O šanci na umístění v první desítce pak přišla kvůli pomalejšímu běhu. Soukalová nakonec skončila dvacátá.

Do nedělní stíhačky ale postoupily i třiadvacátá Eva Puskarčíková, čtyřiačtyřicátá Jitka Landová a Barbora Tomešová, která do cíle doběhla osmačtyřicátá.

Závody SP v biatlonu v Novém Městě n.Mor. (Žďársko):

Ženy - sprint (7,5 km):
1. Dahlmeierová 21:33,4 (0 trest. okruhů), 2. Hildebrandová (obě Něm.) -1,0 (0), 3. Vítková (ČR) -13,9 (1), 4. Domračevová (Běl.) -23,0 (2), 5. Dorinová-Habertová (Fr.) -26,9 (2), 6. Valj Semerenková (Ukr.) -28,8 (1), 7. Mäkärainenová (Fin.) -30,5 (3), 8. Varcinová (Fr.) -44,4 (0), 9. Dunkleeová (USA) -46,3 (1), 10. Bescondová (Fr.) -46,5, ...20. Soukalová -1:02,8 (1), 23. Puskarčíková -1:07,5 (1), 44. Landová -2:01,4 (3), 48. Tomešová (všechny ČR) -2:11,1 (1).

Průběžné pořadí SP (po 15 z 25 závodů): 1. Mäkärainenová 696, 2. Domračevová 663, 3. Valj Semerenková 547, 4. Vítková 522, 5. Hildebrandová 504, 6. Wiererová (It.) 477, ...11. Soukalová 377, 41. Puskarčíková 109, 42. Landová 105.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít