Hokejisté Českých Budějovic drží vedení v lize

9. prosinec 2004

Díky pátému vítězství za sebou si hokejisté Českých Budějovic udrželi vedení v první lize.

Po výhře 3:1 v Hradci Králové jsou stále v čele tabulky díky lepšímu skóre před Ústím nad Labem, které rovněž uspělo na soupeřově ledě - v Ostravě zvítězilo nad Sarezou 4:2. Vedoucí duo odskočilo třetímu Chomutovu, který podlehl v Berouně 2:5.

Budějovičtí hokejisté sice od druhé minuty prohrávali, v přesilovce ve druhé třetině ale vyrovnali a ve třetí části se už silný tým Jihočechů prosadil. Zápas nedohrál Václav Prospal, který dostal v 56. minutě desetiminutový trest za nesportovní chování. V souboji nejhorších celků soutěže vyhrála poslední Třebíč na ledě Písku, v jehož dresu nastoupil poprvé v sezoně brankář Pinkas, 3:1 a ztrácí na něj už jen čtyři body.

Výsledek (29. kolo): Hradec Králové - České Budějovice 1:3 (1:0, 0:1, 0:2) Branky: 2. Beck - 32. Martínek, 46. Šimánek, 53. Hřebejk. Rozhodčí: Vokurka - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 3:3, navíc Prospal (Budějovice) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3528.

autor: čro čb | zdroj: ČTK