EL: Liverpool porazil Besiktas, Dynamo Kyjev dohrávalo bez dvou vyloučených

Fotbalisté Liverpoolu vyhráli v prvním utkání vyřazovací části Evropské ligy nad Besiktasem Istanbul 1:0, když jediný gól vstřelil pět minut před koncem z penalty Balotelli. Domácí prostředí naopak nevyužil Tottenham. Kohouti se rozešli smírně s italskou Fiorentinou.

Mario Balotelli rozhodl gólem z penalty o vítězství Liverpoolu nad Besiktasem Istanbul | Zdroj: Reuters

Ajax Amsterdam porazil gólem Milika z pětatřicáté minuty Legii Varšava 1:0. Stejným výsledkem skončilo i utkání Sevilly s Mönchengladbachem. Tady rozhodl dvacet minut před koncem domácí Iborra.

Jednogólový náskok bude na hřišti Salcburku hájit i španělský Villarreal. V domácím prostředí vyhrál 2:1, když o výsledku rozhodl ve druhém poločase Cheryšev.

Zajímavý duel se hrál na hřišti Celticu Glasgow. Inter Milán vedl ve 13. minutě 2:0, ale za dalších třináct minut už bylo vyrovnáno. V poslední minutě prvního poločasu poslal italský tým do vedení Palacio, ale v 93. minutě určil konečnou remízu Guidetti.

Kyjevské Dynamo vedlo v Guingampu 1:0, ale ještě v první půli přišlo o dva vyloučené hráče a v oslabení po přestávce dvakrát inkasovalo. Pouze v deseti dohrávalo i moskevské Dynamo na hřišti Anderlechtu, domácí ale přesilovku nevyužili a zápas skončil bez gólů.

Dynamo Kyjev dohrávalo na hřišti Guingampu bez dvou vyloučených hráčů | Foto: Reuters

Úvodní zápasy 2. kola fotbalové Evropské ligy:

Sevilla - Mönchengladbach 1:0 (0:0)
Branka: 70. Iborra.
Ajax Amsterodam - Legia Varšava 1:0 (1:0)
Branka: 35. Milik.
Anderlecht - Dynamo Moskva 0:0
ČK: 75. Büttner (Dynamo).
Guingamp - Dynamo Kyjev 2:1 (0:1)
Branky: 72. Beauvue, 75. Diallo - 19. Veloso. ČK: 39. Jarmolenko, 45. Belhanda (oba Dynamo).
Villarreal - Salcburk 2:1 (1:0)
Branky: 32. Uche, 54. Čeryšev - 48. Soriano z pen.
Liverpool - Besiktas 1:0 (0:0)
Branka: 85. Balotelli z pen.
Tottenham - Fiorentina 1:1 (1:1)
Branky: 6. Soldado - 36. Basanta.
Celtic Glasgow - Inter Milán 3:3 (2:3)
Branky: 24. Armstrong, 26. vlastní Campagnaro, 90.+3 Guidetti - 13. a 45. Palacio, 4. Shaqiri.