Lukáš Bauer skončil na 15 km volně sedmý, zlato vybojoval Švéd Olsson

Běžec na lyžích Lukáš Bauer obsadil v závodu na 15 kilometrů volnou technikou na mistrovství světa ve Falunu 7. místo. Závod vyhrál domácí Švéd Johan Olsson, na kterého český reprezentant ztratil 54,7 sekundy. Druhý byl Maurice Manificat z Francie, bronz patří Andersi Glöersenovi z Norska.

Lukáš Bauer na mistrovství světa ve Falunu v závodu na 15 km volně

Lukáš Bauer na mistrovství světa ve Falunu v závodu na 15 km volně | Foto: czech-ski.com

Stejně jako ve včerejším závodu žen, se ani mezi muži nedařilo norským běžcům. Jeden z největších favoritů a obhájce mistrovského titulu Peter Northug dojel až na 62. místě.

Až na konci druhé desítky dorazil do cíle Švýcar Cologna, který získal stříbrnou medaili ve skiatlonu a určitě daleko ke spokojenosti měli i běžci Ruska.

Stupně vítězů tak měly překvapivé obsazení. První medaile na mistrovství světa si vybojovali druhý Maurice Manificat z Francie, který dojel se ztrátou 18 vteřin na vítězného Olssona a bronzový Anders Glöersen z Norska.

Úspěšný byl závod i pro další české reprezentanty. Martin Jakš dojel na 17. místě, což je jeho nejlepší výsledek v kariéře na mistrovství světa, do první padesátky se vešel Dušan Kožíšek a na 60. místě proběhl cílem Jan Šrail.

Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Falunu (Švédsko):

Muži - 15 km volně: 1. Olsson (Švéd.) 35:01,6, 2. Manificat (Fr.) -17,8, 3. Glöersen (Nor.) -19,2, 4. Hellner (Švéd.) -39,8, 5. Krogh (Nor.) -47,6, 6. Tritscher (Rak.) -53,4, 7. Bauer (ČR) -54,7, 8. Jespersen -57,2, 9. Röthe (oba Nor.) -1:01,2, 10. Bělov (Rus.) -1:04,7, ...17. Jakš -1:34,1, 41. Kožíšek -2:59,2, 60. Šrail (všichni ČR) -4:28,5.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít