Prvoligové čtvrtfinále mezi Jihlavou a Kladnem rozhodne až sedmé utkání

1. březen 2015
Zprávy z

Hokejové drama pokračuje. Hráči Jihlavy a Kladna napínají své fanoušky. V prvoligovém čtvrtfinále nejdřív Dukla vedla 2:0 na zápasy, Rytíři pak vývoj série otočili, po víkendu je ale stav čtvrtfinále vyrovnaný 3:3.

Všechno nasvědčovalo tomu, že Kladno si postup mezi nejlepší čtyři týmy nenechá uniknout. Ve 4. minutě šestého čtvrtfinále nejdřív využil přesilovku Tomáš Horna, a když se ve 29. minutě trefil další Rytíř Denis Kindl, tak by si na Jihlavu na vyprodaném kladenském stadionu vsadil málokdo.

Dukla ale dokázala během tří minut vyrovnat. Ve 30. minutě snížil Ondřej Malec a za necelé tři minuty se jihlavští fanoušci radovali znovu, když Tomáš Harkabus proměnil trestné střílení. Čtyři minuty před koncem utkání pak dokonal obrat Marek Melenovský. Jihlava zvítězila na Kladně 3:2, a o vítězi čtvrtfinále tak rozhodne středeční duel v Jihlavě.

Po Třebíči si semifinále zahrají také Chomutov a České Budějovice

V dalších čtvrtfinálových sériích je po nedělních utkáních rozhodnuto. České Budějovice postoupily přes Benátky nad Jizerou a v semifinále se utkají s Třebíčí. Chomutov přehrál Ústí nad Labem a v semifinále ho čeká vítěz série mezi Jihlavou a Kladnem.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 6. zápasy:

Kladno - Jihlava 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 4. Horna, 29. Kindl - 30. Malec, 33. Harkabus z tr. střílení, 56. Melenovský. Rozhodčí: Lacina, Souček - Jindra, Zíka. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:1. Diváci: 5200. Stav série: 3:3.

Ústí nad Labem - Chomutov 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Branky: 4. Vávra - 23. a 55. Dušek, 14. Hřebejk, 40. O. Kaše, 40. Šulák, 57. Chlouba. Rozhodčí: Hrubý, Mrkva - Bryška, Novák. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. Diváci: 3931. Konečný stav série: 2:4.

Benátky nad Jizerou - České Budějovice 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Branky: 7. A. Dlouhý, 20. Víšek - 10. Nouza, 24. Přibyl, 30. Žovinec. Rozhodčí: Přikryl, Trombík - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1420. Konečný stav série: 2:4.