Vrbata rozhodl o výhře Canucks, Palát z Tampy třikrát asistoval

Na pozici nejlepšího českého střelce v hokejové NHL se znovu osamostatnil útočník Vancouveru Radim Vrbata díky dvěma gólům do sítě San José. První hvězdou zápasu se stal i Ondřej Palát, který spoluhráčům z Tampy připravil tři branky.

Radim Vrbata přijímá gratulace od spoluhráčů, vstřelil dva góly Vancouveru

Radim Vrbata přijímá gratulace od spoluhráčů, vstřelil dva góly Vancouveru | Zdroj: Reuters

San José Sharks vedli v první třetině nad Vancouverem už 2:0, na konci první třetiny ale Radim Vrbata přelstil brankáře Sharks Niemiho gólem z nulového úhlu a snížil.

Další souboj Vrbata versus Niemi rozhodl ve 46. Minutě celé utkání. V přesilové hře získali Canucks puk po vhazování a český útočník si sám před brankou položil finského gólmana a střelou pod břevno rozhodl o výhře 3:2. Za dva krásné i důležité góly byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Třiadvacetiletý útočník Tampy Bay Ondřej Palát je třetím nejproduktivnějším Čechem v soutěžil. Svou pozici potvrdil v zápase proti Dallasu, ve kterém spoluhráčům připravil hned tři branky. Také on byl hlavní hvězdou při vítězství Lightning 5:4.

K výhře Winnipegu nad Nashvillem nasměroval Jets Michael Frolík úvodní brankou při výhře 3:1. Gól Jakuba Voráčka naopak nezabránil prohře Philadelphie v Bostonu 3:2 po prodloužení.

Po krátké pauze způsobené nemocí se na led v dresu Floridy vrátil Jaromír Jágr a jednou asistencí pomohl zkazit premiéru v brance newyorských Islanders Michalu Neuvirthovi. Na českého brankáře letělo během zápasu pouze 18 střel, z nichž 3 pustil.

V samostatných nájezdech rozhodl o výhře Floridy 4:3 Huberdeau. Jágrův tým je v tabulce Východní konference NHL stále na nepostupovém devátém místě, dva body za osmým Bostonem.

Statistika NHL:
Boston - Philadelphia 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 60. a 64. Marchand, 8. Chára - 30. Voráček, 56. VandeVelde. Střely na branku: 37:31. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Marchand, 2. Hamilton (oba Boston), 3. Mason (Philadelphia).

Toronto - St. Louis 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Branky: 43. Booth - 15. Schwartz, 17. Oshie, 20. Tarasenko, 32. Butler, 34. Stastny, 51. Backes. Střely na branku: 24:44. Diváci: 19.108. Hvězdy utkání: 1. Tarasenko, 2. Oshie, 3. Lehtera (všichni St. Louis).

Tampa Bay - Dallas 5:4 (2:1, 0:2, 3:1)
Branky: 13. Stralman (Palát), 16. Kučerov (Palát), 44. Killorn, 46. Hedman (Palát), 60. Boyle - 15. a 24. Seguin, 32. a 60. Fiddler. Střely na branku: 28:35. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Palát (Tampa Bay), 2. Seguin (Dallas), 3. Hedman (Tampa Bay).

Florida - NY Islanders 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 50. a rozh. nájezd Huberdeau (na první Jágr), 13. Gudbranson, 29. Bjugstad - 25. Tavares, 36. Leddy, 53. Bailey. Michal Neuvirth odchytal za Islanders celý zápas, z 18 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Střely na branku: 18:28. Diváci: 14.474. Hvězdy utkání: 1. Huberdeau (Florida), 2. Tavares (Islanders), 3. Gudbranson (Florida).

San Jose - Vancouver 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 8. M. Karlsson, 12. J. Thornton - 20. a 46. Vrbata, 37. Horvat. Střely na branku: 40:34. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Vrbata, 2. Läck (oba Vancouver), 3. J. Thornton (San Jose).

Columbus - Colorado 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Iginla, 4. Landeskog, 10. Duchene, 50. Tanguay. Střely na branku: 44:33. Diváci: 16.599. Hvězdy utkání: 1. Varlamov, 2. Barrie, 3. Tanguay (všichni Colorado).

Nashville - Winnipeg 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 31. Ellis - 15. Frolík, 31. Wheeler, 60. Stafford. Střely na branku: 21:26. Diváci: 17.113. Hvězdy utkání: 1. Wheeler, 2. Frolík (oba Winnipeg), 3. Ellis (Nashville).

Arizona - Montreal 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 35. Eller, 60. Gallagher (Plekanec). Střely na branku: 28:35. Diváci: 14.094. Hvězdy utkání: 1. Price, 2. Eller (oba Montreal), 3. Smith (Arizona).

Los Angeles - Pittsburgh 0:1 v prodl.
Branka: 62. Hornqvist. Střely na branku: 31:18. Diváci: 18.487. Hvězdy utkání: 1. Fleury (Pittsburgh), 2. Quick (Los Angeles), 3. Hornqvist (Pittsburgh).

Washington - Buffalo 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
Branky: 6. Glencross, 26. Beagle, 30. Ovečkin, 34. Laich, 44. Ward, 58. Johansson - 3. Larsson. Střely na branku: 45:17. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Glencross, 2. Beagle, 3. Green (všichni Washington).