Hertl rozhodl o výhře San Jose, Jágr si připsal dvě asistence

Hokejisté Floridy se dál drží v boji o postup do play-off NHL. I díky dvěma asistencím Jaromíra Jágra porazili Winnipeg 4:2 a ztrácejí tak šest bodů na poslední postupovou pozici, kterou drží ve Východní konferenci Boston. Ten zdolal i díky trefě Davida Pastrňáka Tampu Bay 3:2 po samostatných nájezdech. Dařilo se i Tomáši Hertlovi, jenž gólem a asistencí dovedl San Jose k výhře 2:0 nad Nashvillem.

Jaromír Jágr pomohl Floridě k výhře nad Winnipegem dvěma asistencemi

Jaromír Jágr pomohl Floridě k výhře nad Winnipegem dvěma asistencemi | Zdroj: Reuters

Jágr se poprvé do zápasových statistik zapsal necelé tři minuty před koncem druhé třetiny. V přesilové hře se zapojil do kombinace, na jejímž konci byl gól Boyese na 2:1.

Winnipeg v úvodu závěrečné třetiny dokázal i podruhé vyrovnat, když si u gólu Stafforda připsali asistenci Jiří Tlustý s Michaelem Frolíkem. Zápas rozhodla akce z 57. minuty, kterou rozjel Jágr. Třiačtyřicetiletý útočník přihrál na modrá čáře Huberdeauovi, jenž uvolnil Barkova, a ten překonal gólmana Hutchinsona švihem nad lapačku.

V čase 59:14 pak výhru domácích „Panterů“ zpečetil střelou do prázdné branky při power-play Winnipegu Bjugstad. Kladenský odchovanec s číslem 68 byl vyhlášen za dvě asistence třetí hvězdou večera.

Osmnáctiletý Pastrňák se proti Tampě trefil už po osmi minutách, kdy svou devátou brankou v sezoně otevřel skóre utkání. Havířovský rodák sice v následném rozstřelu svůj samostatný nájezd neproměnil, ale zastoupili ho spoluhráči a dva body si do tabulky připsali hráči Bruins.

Hertl druhou hvězdou

Třináctizápasový střelecků půst v zámořské soutěži ukončil Hertl. V duelu s Nashvillem ve 37. minutě jedenáctým gólem v sezoně zlomil bezbrankový stav. Minutu před koncem základní hrací doby si pak připsal asistenci u gólu Wingelse do prázdné branky.

Jednadvacetiletý centr se stal druhou hvězdou zápasu, po kterém „Žraloci“ udrželi šanci na postup do play-off. Na desátém místě Západní konference ztrácejí tři body na osmé Los Angeles Kings.

Tomáš Hertl oslavuje svůj gól, kterým rozhodl o výhře San Jose | Foto: ČTK

Z Čechů ve čtvrtečních zápasech skóroval ještě Andrej Nestrašil, který ale porážku Caroliny 3:5 s Dallasem neodvrátil.

Výsledky NHL:

Boston - Tampa Bay 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 43. a rozh. nájezd Bergeron, 8. Pastrňák - 16. Stamkos, 49. Naměstnikov (Šustr). Střely na branku: 30:37. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Rask, 2. Eriksson, 3. Bergeron (všichni Boston).

Pittsburgh - Edmonton 6:4 (3:0, 1:2, 2:2)
Branky: 5. a 10. Sutter, 14. Perron, 22. Crosby, 55. Downie, 56. Hörnqvist - 33. Lander, 36. Eberle, 45. Pouliot, 51. Roy. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18.662. Hvězdy utkání: 1. Crosby, 2. Sutter (oba Pittsburgh), 3. Roy (Edmonton).

Carolina - Dallas 3:5 (1:3, 0:0, 2:2)
Branky: 5. Rask (Jordán), 54. Nestrašil, 55. Terry - 8. McKenzie, 11. Goligoski, 17. Demers, 52. Eakin, 59. Eaves. Střely na branku: 18:32. Diváci: 10.025. Hvězdy utkání: 1. Rask (Carolina), 2. Goligoski (Dallas), 3. Bellemore (Carolina).

Montreal - Ottawa 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)
Branky: 7. a 9. Pacioretty - 23. a 50. Karlsson (na druhou M. Michálek), 39. Condra, 42. Stone, 53. Methot (M. Michálek). Střely na branku: 29:28. Diváci: 21.287. Hvězdy utkání: 1. Karlsson, 2. Hammond (oba Ottawa), 3. Pacioretty (Montreal).

Detroit - Columbus 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 8. Abdelkader (Židlický) - 13. Tjutin, 17. Hartnell, 39. Atkinson. Střely na branku: 42:26. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Bobrovskij, 2. Tjutin (oba Columbus), 3. Abdelkader (Detroit).

San Jose - Nashville 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 37. Hertl, 60. Wingels (Hertl). Střely na branku: 21:35. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Niemi, 2. Hertl, 3. Tierney (všichni San Jose).

St. Louis - Philadelphia 1:0 po sam. nájezdech
Branka: rozh. nájezd Oshie. Střely na branku: 35:28. Diváci: 19.600. Hvězdy utkání: 1. Elliott (St. Louis), 2. Mason (Philadelphia), 3. Jaškin (St. Louis).

Colorado - New Jersey 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. a rozh. nájezd Iginla - 35. Greene. Střely na branku: 29:24. Diváci: 14.607. Hvězdy utkání: 1. Varlamov, 2. Iginla (oba Colorado), 3. Greene (New Jersey).

Vancouver - Los Angeles 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 17. Toffoli, 24. Justin Williams, 41. Kopitar, 56. Gáborík. Střely na branku: 19:20. Diváci: 18.663. Hvězdy utkání: 1. Quick, 2. Williams, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).

Arizona - Chicago 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 5. Rieder - 9. Shaw, 53. B. Richards. Střely na branku: 18:44. Diváci: 17.534. Hvězdy utkání: 1. B. Richards (Chicago), 2. M. Smith (Arizona), 3. Crawford (Chicago).

Florida - Winnipeg 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 17. MacKenzie, 38. Boyes (Jágr), 57. Barkov (Jágr), 60. Bjugstad - 30. Scheifele, 47. Stafford (Frolík, Tlustý). Střely na branku: 20:20. Diváci: 9.819. Hvězdy utkání: 1. Barkov, 2. Huberdeau, 3. Jágr (všichni Florida).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít