Talent Pastrňák zařídil Bostonu důležitou výhru, Jágr vyšel naprázdno

Hokejista David Pastrňák se ve své premiérové sezoně v NHL předvedl dalším povedeným výkonem. Gólem a asistencí dotáhl Boston k výhře 3:2 nad Floridou a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Bruins díky výhře navýšili svůj náskok v boji o play-off. V tabulce Východní konference jim patří poslední postupové osmé místo, desáté Floridě odskočili na rozdíl šesti bodů.

David Pastrňák (v popředí) dovedl Boston k důležité výhře nad Floridou

David Pastrňák (v popředí) dovedl Boston k důležité výhře nad Floridou | Zdroj: Reuters

Boston o svém vítězství rozhodl v závěrečné třetině a v obou gólech měl prsty Pastrňák.

Osmnáctiletý útočník nejprve v 50. minutě svou jedenáctou brankou v sezoně srovnal na 2:2, když před brankou tečoval nahození Spoonera od levého mantinelu. Poté přiťukl kotouč Lucicovi, jenž střelou švihem 69 sekund před koncem základní hrací doby rozhodl o výhře Bruins.

Jaromír Jágr v dresu hostujících Panterů vyšel po čtyřech zápasech bodově poprvé naprázdno. Hvězdný forvard strávil na ledě jen 13 minut a 21 sekund, což je nejmenší porce od jeho únorového přestupu z New Jersey.

Kromě Pastrňáka byl mezi tři hvězdy zařazen po utkání s Ottawou i gólman Detroitu Petr Mrázek. Ostravský rodák si připsal 33 úspěšných zákroků, ovšem porážce svého týmu 1:2 po samostatných nájezdech nezabránil.

Účasti v play-off se přiblížili hokejisté Vancouveru, kterým si po výhře 5:4 po samostatných nájezdech v Nashvillu vypracovali v tabulce Západní konference sedmibodový náskok před devátými Los Angeles. V penaltovém rozstřelu byl v dresu Canucks jedním ze dvou úspěšných střelců Radim Vrbata.

Brankář Petr Mrázek se blýsk dalším povedeným výkon, ale porážce Detroitu s Ottawou nezabránil | Foto: Reuters

Výsledky NHL:

Boston - Florida 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky: 17. Eriksson, 50. Pastrňák, 59. Lucic (Pastrňák) - 21. Pirri, 33. Boyes. Střely na branku: 29:24. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: 1. Lucic, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. Pirri (Florida).

Washington - Carolina 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Branky: 3. Green, 12. Ovečkin, 38. Laich, 39. Ward - 26. Gerbe, 31. E. Staal. Střely na branku: 20:25. Diváci: 18 506. Hvězdy utkání: 1. Ovečkin, 2. Green, 3. Kuzněcov (všichni Washington).

Columbus - New Jersey 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 22. Foligno, 25. Dubinsky z trestného střílení, 61. Johnson - 20. a 58. Cammalleri. Střely na branku: 31:26. Diváci: 14 524. Hvězdy utkání: 1. Johnson, 2. Bobrovskij (oba Columbus), 3. Cammalleri (New Jersey).

Winnipeg - NY Rangers 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 4. Slater (Tlustý), 22. Stempniak - 10. Zuccarello, 31. Brassard, 57. Kreider. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 24 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 34:24. Diváci: 15 016. Hvězdy utkání: 1. Brassard (Rangers), 2. Lowry (Winnipeg), 3. Lundqvist (Rangers).

Detroit - Ottawa 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 26. Nyquist - 56. MacArthur, rozhodující sam. nájezd Stone. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 34 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,1 procenta. Střely na branku: 17:34. Diváci: 20 027. Hvězdy utkání: 1. Stone (Ottawa), 2. Mrázek (Detroit), 3. MacArthur (Ottawa).

Nashville - Vancouver 4:5 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0)
Branky: 5. Franson, 9. Beck, 40. Stalberg, 55. Fisher - 25. Vey, 27. Hansen, 42. Burrows, 46. Higgins, rozhodující sam. nájezd Bonino. Střely na branku: 38:25. Diváci: 17 113. Hvězdy utkání: 1. Fisher, 2. Franson (oba Nashville), 3. Bonino (Vancouver).

Toronto - Tampa Bay 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 9. Kadri, 13. Booth, 41. Rielly - 19. Callahan (Palát). Střely na branku: 28:41. Diváci: 18 857. Hvězdy utkání: 1. Reimer, 2. Kadri, 3. Booth (všichni Toronto).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít