Voráček pomohl porazit Pittsburgh, ztrátu na lídra bodování Crosbyho ale nesnížil

Útočník Philadelphie Jakub Voráček ztrácí v kanadském bodování NHL ze 2. místa na vedoucího Sidneyho Crosbyho stále 3 body. Platí to i po jejich přímém středečním souboji, kdy hokejisté Flyers vyhráli v Pittsburghu 4:1 a oba rivalové si připsali po bodu, Vořáček za asistenci a Crosby za gól.

Jakub Voráček slaví poslední gól v duelu s Floridou

Jakub Voráček slaví poslední gól v duelu s Floridou | Zdroj: Reuters

Kapitán Penguins Crosby se už ve 4. minutě svým 300. gólem v NHL postaral o vedení domácího týmu, ještě před koncem úvodní třetiny bylo ale zásluhou Vincenta Lecavaliera vyrovnáno.

Další dvě trefy Flyers zařídil Brayden Schenn. Na jeho druhé ze začátku třetí dvacetiminutovky se svým 77. letošním bodem podílel i Voráček. Ryšavý Čech vyslal na branku při přesilovce Philadelphie střílenou přihrávku, kterou Schenn usměrnil za Fleuryho záda. V 56. minutě pojistil náskok Flyers Carlo Colaicovo.

Voráčka čeká boj o krále produktivity NHL. V závěru to bude i o štěstí, říká

Bod do tabulky produktivity přidal ve středečním programu zámořské soutěže také Tomáš Fleischmann. Anaheim i díky jeho asistenci porazil Edmonton 5:1 a zajistil si prvenství v Pacifické divizi.

Asistence Jakuba Voráčka v duelu s Pittsburghem:

Výsledky NHL:

Buffalo - Toronto 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Branky: 7. Dalpe, 34. Hodgson, 42. Moulson, 44. M. Ellis - 17. Brewer, 21. Van Riemsdyk, 34. Kadri. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19.070. Hvězdy utkání: 1. M. Ellis, 2. Gionta, 3. Larsson (všichni Buffalo).

Anaheim - Edmonton 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 4. Beauchemin, 10. Thompson, 29. Perry (Fleischmann), 33. Despres, 46. Cogliano z trestného střílení - 38. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 27:23. Diváci: 17.174. Hvězdy utkání: 1. Silfverberg, 2. Lindholm, 3. Beauchemin (všichni Anaheim).

Pittsburgh - Philadelphia 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 4. Crosby - 33. a 41. Schenn (na druhou Voráček), 18. Lecavalier, 46. Colaiacovo. Střely na branku: 25:31. Diváci: 18.664. Hvězdy utkání: 1. Schenn, 2. Lecavalier, 3. Colaiacovo (všichni Philadelphia).

San Jose - Colorado 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Branky: 37. Hannan, 49. Tierney, 51. Marleau, 56. Couture, 57. Scott - 49. Duchene. Střely na branku: 30:20. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Stalock, 2. Hannan, 3. Tierney (všichni San Jose).

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít