Golfové Masters vyhrál mladík Jordan Spieth, vyrovnal Woodsův rekord

Nejprestižnější golfový turnaj sezony Masters vyhrál Američan Jordan Spieth. Teprve 21letý hráč se na greenech slavného hřiště Augusta National dostal na 18 úderů pod normu hřiště a došel si tak pro zelené sako, které každoročně oblékne vítěz turnaje.

Jordan Spieth, druhý nejmladší majitel zeleného saka pro vítěze Masters

Jordan Spieth, druhý nejmladší majitel zeleného saka pro vítěze Masters | Zdroj: Reuters

„Je to neuvěřitelné, jeden z nejlepších pocitů, jaké jsem kdy měl. Tohle je po právu nejlepší den mého života, když jsem mezi lidmi, kteří získali zelené sako, kteří vyhráli Masters a mají své jméno na poháru. Je to něco, co zatím nedokážu pochopit," řekl po turnaji Jordan Spieth.

Bylo to téměř to nejemotivnější, co čerstvý vítěz nejslavnějšího golfového turnaje dal najevo. Žádná velká gesta, jen strojově perfektní hra a po vítězném úderu alespoň letmý úsměv.

00:00 / 00:00

Ohlasy prvních dvou mužů golfového Masters získal reportér ČRo Martin Charvát

„Klíčový moment byl podle mě na 16 jamce. Do té doby jsem měl komfortní náskok a myslel si, že můžu celé poslední kolo obejít bez stresu, ale na šestnáctce zahrál Justin rose birdie, já se štěstím par a tam jsem si uvědomil, že by se mi to mohlo vymknout z rukou, kdybych nebyl dostatečně opatrný."

Rodák z Texasu svým vítězstvím nápadně připomněl osmnáct let starý triumf Tigera Woodse. Oba vyhráli rekordně nízkým počtem úderů, pro oba to bylo první vítězství na Masters a Woodsovi tehdy i Spiethovi teď bylo a je jednadvacet let.

Ani jeden z nich se přitom nemusel výrazně strachovat, že by o titul přišel. Spieth si už po polovině turnaje vypracoval velký náskok a další golfisté mohli jen doufat, že udělá chybu.

„Potřeboval jsem zahrát něco okolo 65 ran v posledním kole, spíš méně, abych měl šanci, ale to jsem neudělal. Zkrátka mi chybělo jedno výjimečně dobré kolo a Jordan nám sám od sebe nedal šanci, protože hrál velmi dobře,“ uznal Phil Mickelson, který skončil na děleném druhém místě.

„Kdybych věděl, že budu mít takové skóre na začátku týdne, byl bych šťastný. Hrál jsem dobře, ale nakonec mě porazil mladík, který předvedl úžasný golf," pochválil nejvýraznějšího zástupce mladé generace golfistů 44letý Mickelson.

Tiger Woods skončil na Masters na děleném sedmnáctém místě a i když po návratu ještě stále není na takové úrovni, aby vyhrával turnaje, nedělal nenapravitelné chyby a zvládal svou nejsilnější zbraň krátkou hru. Od turnajů si teď ale znovu dá přestávku.

Masters, golfový turnaj kategorie major v Augustě (dotace 9 milionů dolarů, par 72):
1. Spieth (USA) 270 (64+66+70+70), 2. Rose (Angl.) 274 (67+70+67+70), Mickelson (USA) 274 (70+68+67+69), 4. McIlroy (Sev. Ir.) 276 (71+71+68+66), 5. Macujama (Jap.) 277 (71+70+70+66), 6. Casey 279 (69+68+74+68), Poulter (oba Angl.) 279 (73+72+67+67), D. Johnson (USA) 279 (70+67+73+69), 9. Hoffman 280 (67+68+71+74), Z. Johnson 280 (72+72+68+68), Mahan 280 (75+70+68+67).

Martin Charvát, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít