Kajakář Prskavec si dojel pro druhý titul mistra světa do 23 let

Kajakář Jiří Prskavec je opět mistrem světa do 23 let. Dvaadvacetiletý reprezentant potvrdil na šampionátu v Brazílii roli favorita a ve finále zvítězil o tři a půl sekundy před Španělem Llorentem.

Jiří Prskavec se do finále kajakářů nedostal kvůli chybám. Náladu si chce zlepšit v závodě hlídek | Foto: Tomáš Dvořák

Brzy 22letý Prskavec ovládl kategorii do 23 let na mistrovství světa už podruhé. V roce 2012 si dojel pro titul v americkém Wausau. O rok později byl o příčku horší, loni třetí. Prskavec je také dvojnásobným seniorským evropským šampionem.

Mezi juniorskými kanoisty vybojoval bronzovou medaili Václav Chaloupka. Vyhrál Slovák Marek Mirgorodský, druhý skončil Kacper Sztuba z Polska.

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu ve Foz do Iguacu (Brazílie):

Muži - K1: 1. Prskavec (ČR) 82,96 (0 tr. sekund), 2. Llorente (Šp.) -3,46 (2), 3. Málek (SR) -3,73 (2), C1: 1. Burgess (Brit.) 93,22 (0), ...6. Rohan (ČR) -6,15 (4).
Ženy - C1: 1. Vilarrublaová (Šp.) 103,15 (0), ...8. Matulková -22,57 (8), 9. Jančová (obě ČR) -69,95 (50).

Junioři - K1: 1. Grigar (SR) 86,04 (2), ...5. Maikranz -4,42 (2), 7. Zima (oba ČR) -7,27 (2), C1: 1. Mirgorodský (Sr) 93,76, (2), 2. Sztuba (Pol.) -0,66 (2), 3. Chaloupka -5,17 (2), ...9. Heger (oba ČR) -9,02 (2).
Juniorky - C1: 1. Herzogová (Něm.) 113,03 (4), ...4. Fišerová -1,03 (2), 7. Satková (obě ČR) -2,77 (4).

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít