Hokejisté New York Rangers udolali Washington a postoupili do finále konference

Hokejisté New York Rangers porazili v rozhodujícím utkání druhého kola play off NHL doma Washington 2:1 v prodloužení a završili obrat v sérii z 1:3 na 4:3. O postupu do finále Východní konference, v němž se střetnou s Tampou Bay, rozhodl v čase 71:24 z dorážky Derek Stepan.

Hokejisté New York Rangers udolali Washington a postoupili do finále konference | Zdroj: Reuters

Vítěz základní části prohrával po úvodní třetině 0:1, v níž se trefil z mezikruží do horního růžku Alexandr Ovečkin.

Rangers opět trápil gólman Braden Holtby, který ale neměl v prostřední části nárok na hezkou kombinaci mezi J.T. Millerem a Kevinem Hayesem. Pohlednou akci zakončoval druhý jmenovaný do prázdné branky.

V prodloužení měli více ze hry hosté, ale udeřil tým z New Yorku, když se zblokovaná střela od modré odrazila k Stepanovi, který se z levého kruhu nemýlil.

New York ve druhé sezoně po sobě dokázal otočit stav 1:3 na zápasy a v rozhodujícím utkání uspěl pošesté v řadě včetně tří sérií proti Washingtonu. Raritou a rekordem NHL je, že všech dvanáct zápasů Rangers v letošním play off skončily rozdílem jedné branky.

Naopak Washington nezlomil prokletí sedmých zápasů v sériích, v nichž vedl 3:1. Prohrál v nich ve všech pěti případech.

2. kolo play off NHL:
Východní konference - 7. zápas:
NY Rangers - Washington 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 27. Hayes, 72. Stepan - 13. Ovečkin. Střely na branku: 39:36. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Lundqvist (oba NY Rangers), 3. Holtby (Washington). Konečný stav série: 4:3.