Volejbalisté úvodní duel Světové ligy prohráli. V Japonsku nestačili na domácí

Čeští volejbalisté prohráli své úvodní utkání v letošním ročníku Světové ligy. Výběr trenéra Zdeňka Šmejkala podlehl domácímu Japonsku 1:3 na sety. V neděli se oba týmy utkají znovu

Volejbalisté Ústí (v modrém) se snaží překonat ostravský blok.

Volejbalisté Ústí (v modrém) se snaží překonat ostravský blok. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Čeští volejbalisté měli výborný vstup do zápasu a po esu nahrávače Habra vedli už 4:0. Na smeči se dařilo Baránkovi a náskok narostl na 9:5. Japonci sice snížili, ale Šmejkalovi svěřenci drželi celou dobu dvoubodový náskok a v koncovce znovu odskočili.

Od začátku druhé sady ale chybovali na přihrávce, měli i hodně zkažených servisů a Japonci se postupně rozehráli. Po ztrátě druhé sady se týmu nedařilo ani ve třetím setu. Nepomohlo ani střídání na nahrávce a příchod Janoucha. Sice se povedlo snížit z 20:23 na 22:23, ale v koncovce opět uspěli Japonci a vedli 2:1 na sety.

Českou obranu trápil levák Šimizu, přesto se národnímu týmu vstup do čtvrtého setu povedl, jenomže náskok 8:6 se po dalších chybách rozplynul. Japonci poté na palubovce dominovali a získali sedmibodový náskok. Do hry poprvé naskočil Štokr na univerzálu místo Konečného, ale na obrat už bylo pozdě.