Basketbalisté Golden State vybojovali po 40 letech titul v NBA

Basketbalisté Golden State Warriors jsou po 40 letech mistry NBA. Finále s Clevelandem vyhráli 4:2 na zápasy, sérii zakončili vítězstvím v hale Cavaliers 105:97. Nejužitečnějším hráčem finálových bojů byl zvolen Andre Iguodala z týmu nových šampionů.

Hráči Golden State Warriors s trofejí pro šampiony zámořské NBA

Hráči Golden State Warriors s trofejí pro šampiony zámořské NBA | Zdroj: ČTK

Hráči Golden State šestý zápas na hřišti Clevelandu dobře začali a po první čtvrtině vedli 28:15. Unavení domácí se do poločasu vzpamatovali a v úvodu třetí části se ujali vedení 47:45.

Poté se však začala projevovat širší rotace Warriors, kteří si vypracovali až patnáctibodový náskok. O tak vysoké vedení ani jednou v sezoně nepřišli.

Lídr Clevelandu LeBron James navíc působil vyčerpaným dojmem, v sérii odehrál průměrně 46 minut na zápas a bez jeho nápadů to v útoku domácích skřípalo. Trochu dramatu přinesly až tři trojky J.R. Smithe v posledních dvou minutách, ale blíže než na čtyři body se Cavaliers nedostali.

Basketbalisté Warriors slaví čtvrtý titul v klubové historii, ty předchozí mají z let 1947, 1956 a 1975. Finálovou sérii s Clevelandem otočili ze stavu 1:2.

Majitel ceny MVP Iguodala k úterní výhře přispěl 25 body stejně jako rozehrávač Curry, který byl už v únoru zvolen nejužitečnějším hráčem této ligové sezony. Cavaliers nestačil Jamesův příděl 32 bodů, 18 doskoků a devíti asistencí.

Finále play off NBA - 6. zápas:
Cleveland - Golden State 97:105 (15:28, 43:45, 61:73)
Nejvíce bodů: James 32, Smith 19, Mozgov 17, T. Thompson 15 - Iguodala a Curry po 25, Green 16, Livingston a Ezeli po 10. Fauly: 26:27. Trestné hody: 39/27 - 29/18. Trojky: 6:13. Doskoky: 56:39. Diváci: 20 562. Konečný stav série: 2:4.

ČTK, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít