Cyklokrosařka Nash zahájila sezonu SP vítězstvím. Ovládla závod pod světly v Las Vegas

Česká cyklokrosařka Kateřina Nash vyhrála úvodní díl Světového poháru v Las Vegas. V závodě, který se v nevadském městě jel premiérově a večer za umělého osvětlení, byla o 15 vteřin rychlejší než Italka Lechnerová na druhém místě. Třetí skončila obhájkyně prvenství v seriálu Belgičanka Sanne Cantová.

Kateřina Nash (ČR) ztrácela na své soupeřky díky pádům v úvodu závodu.

Kateřina Nash (ČR) ztrácela na své soupeřky díky pádům v úvodu závodu. | Foto: Tomáš Adamec

Mezi muži si vedl nejlépe Belgičan Wout Van Aert. Vicemistr světa z Tábora nadělil den po svých 21. narozeninách druhému jezdci v pořadí, krajanovi Svenu Nysovi 23 sekund. Třetí místo obsadil další Belgičan Michael Vanthourenhout.

Z českých cyklokrosařů se nejlépe umístil Adam Ťoupalík. Letošní republikový šampion projel cílem celkově sedmnáctý. Radomír Šimůnek byl další dvě pozice dál.

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Las Vegas:
Muži: 1. Van Aert 1:07:07, 2. Nys -23, 3. Vanthorenhout (všichni Belg.) -44, 4. Van der Haar (Niz.), 5. Pauwels (Belg.) oba -52, 6. Powers (USA) -54, ...17. Ťoupalík -2:34, 19. Šimůnek -2:37, 24. Boroš (všichni ČR) -2:51.
Ženy: 1. Nash (ČR) 49:17, 2. Lechnerová (It.) -15, 3. Cantová (Belg.), 4. Gouldová (USA), 5. Pendrelová (Kan.) všechny -38, 6. Van Paassenová (Niz.) -50.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít