V NHL skórovali Jágr, Vrbata i Sekáč. K bodům to nestačilo

Poprvé v sezoně hokejové NHL bodoval útočník Vancouveru Radim Vrbata, jeho gól a asistence však neodvrátily prohru s Washingtonem 2:3. Stejným výsledkem prohrála i Florida, které nepomohla branka Jaromíra Jágra. Jiří Sekáč zaznamenal čestný úspěch Anaheimu.

Radim Vrbata zaznamenal své první body v sezoně, k bodům to Canucks nepomohlo

Radim Vrbata zaznamenal své první body v sezoně, k bodům to Canucks nepomohlo | Zdroj: Reuters

Radim Vrbata měl z prvních šesti zápasů 0 bodů, až ve druhé třetině proti Washingtonu využil návrat ke spolupráci s bratry Sedinovými. Ve 34. minutě vyrovnal z dorážky na 1:1. O deset minut později byl součásti přesilovkové akce, po které Henrik Sedin zajistil Kosatkám vedení.

Těsný náskok však Canucks neudrželi, v poslední části hry se prosadili hostující Beagle a Ovečkin. Washington tak ve Vancouveru vyhrál 3:2. Vrbata byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Floridští Panthers prohráli třetí zápas za sebou. Po vyrovnaném úvodu domácímu Chicagu pomohly přesilovky, ve kterých Kane a Seabrook dostali Blackhawks do vedení 3:1.

Ve 47. minutě, opět při přesilovce, přišel pátý gól Jaromíra Jágra v sezoně. Útočník s číslem 68 si všiml, jak brankáři Crawfordovi vypadl puk z výstroje a snížil na 2:3. K vyrovnání už Chicago Floridu nepustilo. Kvůli zranění navíc Jágr přišel o centra své formace Barkova.

Až za stavu 0:4 z pohledu Anaheimu se prosadil Jiří Sekáč. Při přesilové hře si najel před branku na přihrávku od Keslera a pokazil gólmanovi Nashvillu Rinnemu čisté konto.

Statistiku nahrávačů celé soutěže vede Martin Hanzal z Arizony. Svou devátou gólovou přihrávku si připsal v Madison Square Garden na úvodí gól Coyotes. New York Rangers ale dokázali ve druhé třetině vyrovnat a ve třetí otočit stav na konečných 4:1.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Arizona 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 31. Kreider, 43. Hayes, 47. Yandle, 60. Nash - 16. Dahlbeck (Hanzal). Střely na branku: 27:35. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Zuccarello, 3. Yandle (všichni NY Rangers).

Pittsburgh - Dallas 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Branky: 32. Bonino - 11. Oduya, 16. Klingberg, 26. Spezza, 34. Jarnmark. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18 490. Hvězdy zápasu: 1. Klingberg, 2. Spezza, 3. Niemi (všichni Dallas).

Ottawa - New Jersey 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 6. Zibanejad, 30. Z. Smith, 43. Hoffman, 47. Ch. Neil - 60. a rozhodující sam. nájezd Stempniak, 6. Zajac, 7. Tootoo, 55. Henrique. Střely na branku: 39:32. Diváci: 16 578. Hvězdy zápasu: 1. Ch. Neil, 2. Zibanejad (oba Ottawa), 3. Stempniak (New Jersey).

Nashville - Anaheim 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Branka: 24. Nystrom, 33. Ellis, 37. Ribeiro, 44. Ekholm, 58. Wilson - 53. Sekáč. Střely na branku: 29:28. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Ellis, 2. Rinne, 3. Watson (všichni Nashville).

Minnesota - Columbus 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky: 6. Parise, 26. Niederreiter, 32. Vanek - 11. Wennberg, 20. Dubinsky. Střely na branku: 23:29. Diváci: 18 650. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon, 2. Suter (oba Minnesota), 3. Atkinson (Columbus).

Chicago - Florida 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 5. Anisimov, 24. Seabrook, 41. P. Kane - 5. Trocheck, 48. Jágr. Střely na branku: 27:18. Diváci: 21 591. Hvězdy zápasu: 1. Seabrook, 2. P. Kanec, 3. Anisimov (všichni Chicago).

Vancouver - Washington 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky: 25. Vrbata, 35. H. Sedin (Vrbata) - 16. Chimera, 46. Beagle, 56. Ovečkin. Střely na branku: 25:35. Diváci: 18 188. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. H. Sedin, 3. Vrbata (oba Vancouver).

San Jose - Los Angeles 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 36. Ward - 24. a 50. Carter, 12. Toffoli, 20. Lucic. Střely na branku: 40:29. Diváci: 16 797. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Enroth, 3. Toffoli (všichni Los Angeles).