Basketbalisté Nymburku prohráli v Europe Cupu o 2 body. USK dominoval v Evropské lize

Nymburští basketbalisté přišli o domácí neporazitelnost. V pátém utkání na vlastní palubovce v sezoně prohráli v Europe Cupu s dánským vicemistrem Aarhusem 64:66. Výhru v Praze na Královce naopak slavily o několik minut později hráčky USK. Vysokoškolačky porazily v Evropské lize Wislu Krakov jasně 64:40.

Nymburské křídlo Howard Sant-Roos (vpravo) najíždí do koše dánského Bakkenu

Nymburské křídlo Howard Sant-Roos (vpravo) najíždí do koše dánského Bakkenu | Zdroj: ČTK

Jediný zástupce v mužských evropských basketbalových soutěžích vedl nad dánským soupeřem po dvou trojkách Sant-Roose a Hrubana 6:0. Šestibodový rozdíl byl pak nadlouho tím největším mezi oběma mužstvy.

Aarhus se totiž rychle otřepal a přetahoval se s domácími o každý bod. V půli bylo skóre 34:34, k větší změně postupně došlo až ke konci 38. minuty, kdy pak hosté vedli 65:59.

„Lvi“ se ale ještě dokázali vzepřít. Hruban nejprve trefil důležitou dvojku a Sant-Roos následně proměnil po faulu ba perimetru hned tři trestné hody. Když na druhé straně uspěl Iversen jen po jedné ze šestek, měl český tým k dobru 16 vteřin na vítěznou střelu, Randleův tříbodový pokus ale zamířil vedle.

Druhé vítězství ve skupině „B“ Evropské ligy slavily po duelu s Wislou Krakov basketbalistky USK. Stejně jako v předešlých zápasech v soutěži se znovu herně hledaly, ve druhé půli ale obhájkyně titulu soupeřův odpor přece jen zlomily.

Výrazně se pod úspěch Praženek přičinila Sonja Petrovičová. Srbská mistryně, která se vrátila po zranění, byla s 16 body nejlepší střelkyní domácích.

Pohár FIBA basketbalistů, skupina F - 2. kolo:
Nymburk - Aarhus 64:66 (15:19, 34:34, 50:51)
Nejvíce bodů: Sant-Roos 16, Hruban 14, Benda 8 - Bivia 20, Diouf 11, Plannthin a Jukic po 8. Fauly: 17:16. Trestné hody: 15/10 - 16/11. Trojky: 8:7. Doskoky: 41:40.

Utkání 4. kola skupiny B Evropské ligy basketbalistek:
ZVVZ USK Praha - Wisla Krakov 64:40 (18:16, 29:28, 41:33)
Nejvíce bodů: Petrovičová 16, Kateřina Elhotová 14, Vaughnová 12 - Nichollsová 13, Ouvinaová 8, Petersová 6. Fauly: 15:13. Trestné hody: 10/5 - 11/7. Trojky: 5:1. Doskoky: 49:36.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít