Kindlovo sólo v prodloužení zajistilo výhru Detroitu v Torontu. Za Dallas se trefili Hemský a Faksa

Čeští hokejisté řídili výhru Detroitu v utkání NHL na ledě Toronta. Obránce Jakub Kindl vstřelil po sólu přes celé hřiště rozhodující gól na 2:1 v prodloužení, jeho spoluhráč Petr Mrázek chytil 32 střel domácích. Prosadili se i čeští hráči v dresu Dallasu. K vítězství 4:1 v Carolině pomohli svými brankami Aleš Hemský a Radek Faksa.

Jakub Kindl (uprostřed) si užívá gratulace spoluhráčů. Gólem v prodloužení zajistil výhru Detroitu v Torontu | Zdroj: Reuters

Osmadvacetiletý Kindl vypálil na gólmana Maple Leafs Jamese Reimera celkem čtyřikrát. A poslední pokus, ten byl z kategorie výstavní.

Ve 3. minutě prodloužení nabral český hráč ve vlastním pásmu puk na čepel, v rychlosti se protáhl mezi obranou domácích a zblízka přesně zamířil do horního rohu branky.

Rozradostněnému Kindlovi poté neuniklo ocenění pro první hvězdu zápasu. Na svém sezónním kontě má nyní dvě trefy. Stejný počet jako Aleš Hemský. Útočník Dallasu se z ní radoval, i přestože v Carolině původně neměl kvůli zdravotním problémům vůbec nastoupit.

Lékaři ale známého technika dali na poslední chvíli dohromady. Hemský se jim za to odvděčil dorážkou, kterou ve druhé třetině vyrovnával na 1:1. Na 3:1 pro Stars pak zvyšoval svým premiérovým gólem v NHL Radek Faksa.

Jednadvacetiletý nováček se prosadil ve svém jubilejním desátém zápase v soutěži. Podobně jako krajan Hemský, i on stál ve správný čas na správném místě před brankou soupeře a pohotově uklidil vyražený kotouč.

Výsledky NHL:
Toronto - Detroit 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 59. Phaneuf - 17. Zetterberg, 63. Kindl. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 33 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97 procent. Střely na branku: 33:24. Diváci: 19.680. Hvězdy zápasu: 1. Kindl, 2. Mrázek, 3. Zetterberg (všichni Detroit).

New Jersey - Chicago 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)
Branky: 4. Stempniak, 18. Palmieri, 19. Zajac, 28. Cammalleri - 39. P. Kane, 59. Kero. Střely na branku: 26:29. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Stempniak, 3. Zajac (všichni New Jersey).

Anaheim - Columbus 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 4. Fowler, 27. Maroon, 49. Manson, 60. Stoner - 30. a 60. Hartnell. Střely na branku: 34:36. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Perry, 3. Fowler (všichni Anaheim).

Colorado - NY Rangers 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 8. MacKinnon - 33. Stepan, 34. Lindberg. Střely na branku: 30:33. Diváci: 17.818. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (Rangers), 2. Berra (Colorado), 3. McDonagh (Rangers).

Edmonton - Pittsburgh 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 21. Klefbom - 30. Sprong, 50. Kessel. Střely na branku: 28:33. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Zatkoff (Pittsburgh), 2. Klefbom, 3. Nilsson (oba Edmonton).

Carolina - Dallas 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 24. J. Staal - 30. Hemský, 52. Sharp, 54. Faksa, 60. Demers. Střely na branku: 31:28. Diváci: 10.188. Hvězdy zápasu: 1. Sceviour (Dallas), 2. J. Staal (Carolina), 3. Seguin (Dallas).

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít