V NHL se z Čechů prosadil bodově pouze Krejčí. Pomohl Bostonu k výhře nad Islanders

Hokejová NHL měla v neděli na programu celkem čtyři utkání, do kterých zasáhlo sedm českých hokejistů. Z nich se do statistik bodově zapsal pouze bostonský útočník David Krejčí, jenž si v zápase proti New Yorku Islanders připsal asistenci a přispěl tak svému týmu k výhře 2:1. Z vítězství se kromě něj radovali také Jiří Tlustý z New Jersey a Aleš Hemský s Radkem Faksou z Dallasu.

Patrick Kane z Chicaga zaznamenal proti Edmontononu čtyři body a dostal se do čela kanadského bodování NHL | Zdroj: ČTK

Krejčí zaznamenal svůj 17. bod v letošní sezoně poté, co ideálním pasem v přesilovce našel Ryana Spoonera, který otevřel skóre zápasu hraného v Brooklynu. Do utkání zasáhl také Marek Židlický, jenž v dresu Islanders odehrál necelých 15 minut.

Třetí výhry v řadě se na ledě Detroitu dočkal Dallas, který díky tomu navýšil své vedení v Západní konferenci. V brance domácích odchytal 11 minut Petr Mrázek, který vystřídal zraněného Jimmyho Howarda.

Hned tři zástupci českého hokeje se v neděli představili v zápase New Jersey s Vancouverem, ve kterém domácí zvítězili v prodloužení v poměru 4:3. Za hosty odehrál více než 21 minut Radim Vrbata, ale žádná z jeho šesti střel ke změně skóre nevedla.

V zápase Chicaga proti Edmontonu zazářil ruský nováček Artemi Panarin, který zaznamnal dva góly a přihrávku. V dresu vítězného Chicaga se blýskl i Patrick Kane, jenž si statistiky vylepšil jedním gólem a třemi asistencemi.

Výsledky nedělních zápasů NHL
Detroit - Dallas 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 20. Nyquist - 8. Sharp, 16. Ničuškin, 59. Seguin, 60. Eakin. Střely na branku: 22:26. Petr Mrázek odchytal za Detroit 11:06 minuty a ze dvou střel neinkasoval. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Klingberg (Dallas), 2. Nyquist (Detroit), 3. Jordie Benn (Dallas).

New Jersey - Vancouver 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 6. Henrique, 17. Cammalleri, 31. Kalinin, 64. Palmieri - 3. Higgins, 32. Edler, 35. Bärtschi. Střely na branku: 28:31. Diváci: 14 896. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Henrique (oba New Jersey), 3. Bärtschi (Vancouver).

NY Islanders - Boston 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 54. Boychuk - 13. Spooner (Krejčí), 35. Bergeron. Střely na branku: 37:27. Diváci: 13 197. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Marchand (oba Boston), 3. Boychuk (NY Islanders).

Chicago - Edmonton 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Branky: 1. a 18. Panarin, 54. P. Kane, 60. Anisimov - 43. Eberle, 59. Sekera. Střely na branku: 28:36. Diváci: 21 611. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. P. Kane, 3. Crawford (všichni Chicago).