Hemský dal gól a na dva přihrál, trefili se i Jaškin a Nestrašil

Aleš Hemský se v hokejové NHL zasloužil gólem a dvěma asistencemi o výhru Dallasu 6:3 nad Winnipegem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Své první trefy v sezoně zaznamenali Dmitrij Jaškin, jehož St. Louis však prohrálo na ledě New Yorku Rangers 3:6, a Andrej Nestrašil, který pomohl Carolině k zisku bodu za prohru 2:3 v prodloužení s Minnesotou. Už šestou asistenci v nové sezoně si připsal Jaromír Jágr, ale Florida doma nestačila na Buffalo 2:3. Radim Vrbata jednou přihrál při prohře Vancouveru v Ottawě 2:3.

Aleš Hemský z Dallasu se při únikové střele ve druhé třetině snažil ještě jednou překonat brankáře Winnipegu Ondřeje Pavelce | Foto: USA Today Sports | Zdroj: Reuters

Hemský svým třetím gólem v letošním ročníku dostal Dallas do vedení 3:2. Stalo se tak ve 24. minutě, kdy ujel do samostatného úniku a na Ondřeje Pavelce vyzrál jednoduchou střelou forhendem.

Hostům se v polovině třetí třetiny sice podařilo vyrovnat, jenže šest minut před koncem vrátil domácím náskok Jamie Benn, který v přesilové hře dorazil střelu Tylera Seguina.

Jets to pak zkusili v šesti hráčích bez Pavelce, jenž si připsal 28 zákroků, ale power play jim vůbec nevyšla a inkasovali v ní ještě další dva góly.

Když Jaškin v 17. minutě v Madison Square Garden překonal Henrika Lundqvista dorážkou před brankou, snižoval vedení Rangers na 3:1.

Ve 26. minutě se po trefě Tarasenka dostali Blues dokonce na rozdíl jediného gólu, jenže v polovině zápasu už domácí vedli zase o dva.

Podobný scénář se opakoval ještě jednou a ve třetí třetině si domácí náskok bezpečně pohlídali.

Gól Andreje Nestrašila v utkání Caroliny s Minnesotou | Foto: ČTK/AP

Nestrašil se ze svého gólu nejprve dlouho neradoval. Když totiž v 9. minutě doklepl puk do prázdné branky, hlavní rozhodčí rozpažil a hodlal jej neuznat kvůli nedovolenému zákroku na brankáře Minnesoty Devana Dubnyka.

Kouč Caroliny si však vyžádal přezkoumání situace u videa a poté už Nestrašil mohl se svými spoluhráči slavit vedení 2:0.

Jenže dvoubrankový náskok domácí neudrželi. Ještě před přestávkou snížil Jason Zucker, v polovině utkání vyrovnal Thomas Vanek.

V prodloužení pak domácí Hurricanes nevyužili přesilovku čtyři na tři a naopak 70 sekund před vypršením nastavení rozhodl o výhře Divočáků druhým gólem v utkání Zucker.

Výsledky NHL:

Boston - Colorado 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky: 2. Chára, 6. Spooner - 13. Söderberg, 20. Beauchemin, 47. Duchene. Střely na branku: 27:30. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Colorado), 2. Bergeron (Boston), 3. Beauchemin (Colorado).

NY Rangers - St. Louis 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Branky: 5. Brassard, 8. Zuccarello, 15. Hayes, 31. Miller, 43. McDonagh, 59. Girardi - 17. Jaškin, 26. Tarasenko, 35. Brouwer. Střely na branku: 22:34. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. Stepan, 3. Nash (všichni Rangers).

Philadelphia - Washington 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Branky: 4. Laughton, 22. Giroux - 30. a 38. Chimera, 11. Oshie, 31. Justin Williams, 54. Bäckström. Střely na branku: 20:32. Diváci: 19 414. Hvězdy zápasu: 1. Chimera, 2. Williams (oba Washington), 3. Laughton (Philadelphia).

Carolina - Minnesota 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 5. Faulk, 9. Nestrašil - 16. a 64. Zucker, 30. Vanek. Střely na branku: 39:21. Diváci: 9511. Hvězdy zápasu: 1. Zucker (Minnesota), 2. Faulk (Carolina), 3. Dubnyk (Minnesota).

Ottawa - Vancouver 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 14. Ryan, 35. Karlsson, 59. Wideman - 8. Baertschi (Vrbata), 60. Edler. Střely na branku: 25:35. Diváci: 19 229. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Hoffman (oba Ottawa), 3. H. Sedin (Vancouver).

Florida - Buffalo 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 30. Huberdeau (Jágr), 57. Trocheck - 20. Gionta, 39. Franson, 44. Reinhart. Střely na branku: 38:19. Diváci: 11 271. Hvězdy zápasu: 1. Gionta (Buffalo), 2. Huberdeau (Florida), 3. Ullmark (Buffalo).

Nashville - Toronto 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 43. Weber - 46. Bozak, rozh. nájezd Holland. Střely na branku: 22:23. Diváci: 17 231. Hvězdy zápasu: 1. Bozak (Toronto), 2. Weber (Nashville), 3. Reimer (Toronto).

Chicago - New Jersey 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 7. P. Kane, 54. Panarin - 21. Henrique, 38. Palmieri, 58. Kalinin. Střely na branku: 29:22. Diváci: 21 568. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Kalinin (oba New Jersey), 3. Panarin (Chicago).

Dallas - Winnipeg 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)
Branky: 3. Klingberg, 13. Sceviour (Hemský), 24. Hemský, 55. Jamie Benn, 59. Roussel, 60. Fiddler (Hemský) - 5. Wheeler, 5. Trouba, 50. Myers. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 32 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,7 procenta. Střely na branku: 34:38. Diváci: 18 010. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Hemský, 3. Klingberg (všichni Dallas).

Arizona - Edmonton 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 17. Ekman-Larsson, 34. Doan, 38. Elliott, 52. Domi - 4. Hall. Střely na branku: 21:28. Diváci: 15 545. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Domi, 3. Doan (všichni Arizona).

Tampa Bay - Calgary 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 22. Boyle, 53. Stamkos, 59. Johnson - 27. Bennett. Střely na branku: 29:31. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Callahan (oba Tampa), 3. Monahan (Calgary).

Los Angeles - NY Islanders 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 17. Doughty, 24. Lucic - 11. Nelson. Střely na branku: 22:32. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Doughty, 2. Lucic, 3. Muzzin (všichni Los Angeles).