Jakub Voráček se konečně trefil, v prodloužení rozhodl o výhře Philadelphie

Dlouhých šestnáct zápasů čekal nejproduktivnější český hokejista minulého roku na úvodní zásah sezony. Jakub Voráček ukončil svůj střelecký půst v prodloužení zápasu s Carolinou a rozhodl tak o výhře svého týmu. V nočních zápasech NHL bodovali i další Češi.

Jakub Voráček prožívá nejvydařenější sezonu v NHL, v soutěži odehrál už 500 zápasů | Zdroj: Reuters

Nejlepší tým aktuální sezony Montreal nezvládl zápas s Coloradem a prohrál v domácí aréně 1:6. Na jedinou branku domácích přihrával Tomáš Plekanec. Gólovou asistenci, ale také prohru si stejně jako Plekanec připsal i centr Arizony Martin Hanzal. Jeho tým padl na ledě Columbusu 2:5.

Dlouho to nevypadalo, že by to pro hostující hráče Philadelphie mohl být úspěšný zápas. Ještě v polovině druhé třetiny prohrávali v Carolině 0:2. Hostům se ale i díky Voráčkově asistenci podařilo vyrovnat a zápas dospěl do prodloužení. V něm české křídlo usměrnilo do branky střílenou nahrávku obránce Del Zotta a svým premiérovým zásahem sezony rozhodlo o výhře 3:2.

Brankou se připomněl i nejproduktivnější Čech letošního ročníku zámořské soutěže David Krejčí. V půlce druhé třetiny dostal puk do jízdy, kličkou na střed si obhodil krajana v dresu Detroitu Jakuba Kindla a střelou zápěstím prostřelil českého gólmana Petra Mrázka. Boston porazil Detroit 3:1.

Zápas mezi Buffalem a San José skončil fotbalovým výsledkem 1:2. Na vítězné brance v prodloužení zápasu se asistencí podílel český centr Tomáš Hertl.

Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec nenastoupil do zápasu s Nashvillem jako jednička, ale do branky se dostal již ve 13. minutě. Jeho brankářský kolega Hutchinson inkasoval tři góly ze sedmi střel a trenér Winnipegu ho vystřídal. Hráči Nashvillu byli ovšem dál při chuti a i přes 23 Pavelcových zákroků skórovali ještě čtyřikrát. Nashville – Winnipeg 7:0.

Výsledky NHL:

Ottawa - NY Rangers 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. E. Karlsson - 3. Kreider, rozhodující sam. nájezd Boyle. Střely na branku: 23:34. Diváci: 19 310. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (Rangers), 2. E. Karlsson (Ottawa), 3. Boyle (Rangers).

Boston - Detroit 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky: 28. Bergeron, 32. Krejčí, 37. Krug - 47. Abdelkader. Střely na branku: 31:23. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval tři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 90,32 procenta. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Bergeron, 3. Krug (všichni Boston).

Buffalo - San José 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 47. O´Reilly - 2. Vlasic, 63. Marleau (Hertl). Střely na branku: 31:32. Diváci: 18 611. Hvězdy zápasu: 1. O´Reilly (Buffalo), 2. Marleau, 3. M. Jones (oba San José).

Toronto - Vancouver 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 9. J. Van Riemsdyk, 29. Parenteau, 42. Matthias (Polák), 57. Lupul - 37. Hansen, 51. Burrows. Střely na branku: 40:45. Diváci: 19 798. Hvězdy zápasu: 1. Reimer, 2. Lupul, 3. Matthias (všichni Toronto).

Montreal - Colorado 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
Branky: 29. Gallagher (Plekanec) - 19. a 19. MacKinnon, 4. Grigorenko, 33. Comeau, 52. Duchene, 55. Mitchell. Střely na branku: 40:24. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Berra, 2. MacKinnon, 3. Duchene (všichni Colorado).

Tampa Bay - Florida 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 22. a 50. Namestnikov, 16. Paquette, 28. Stralman - 25. z tr. střílení a rozhodující sam. nájezd Pirri, 5. Jokinen, 23. Bjugstad, 60. Ebklad. Střely na branku: 28:23. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Bjugstad (Florida), 2. Namestnikov, 3. Stralman (oba Tampa Bay).

New Jersey - Pittsburgh 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 16. Schlemko, 27. Cammalleri, 43. Farnham, 55. Stempniak. Střely na branku: 37:21. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Cammalleri, 3. Farnham (všichni New Jersey).

Carolina - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 15. Lindholm, 26. V. Rask - 33. L. Schenn (Voráček), 57. Simmonds, 61. Voráček. Střely na branku: 21:19. Diváci: 13 758. Hvězdy zápasu: 1. Voráček, 2. Simmonds (oba Philadelphia), 3. E. Staal (Carolina).

Columbus - Arizona 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 2. a 51. W. Karlsson, 6. Johansen, 37. Jenner, 56. Saad - 13. Duclair (Hanzal), 26. Ekman-Larsson. Střely na branku: 21:29. Diváci: 13 702. Hvězdy zápasu: 1. Jenner, 2. W. Karlsson, 3. Bobrovskij (všichni Columbus).

Nashville - Winnipeg 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)
Branky: 5. a 52. Jarnkrok, 6. Smith, 13. S. Jones, 15. Ribeiro, 23. Neal, 54. Ekholm. Střely na branku: 34:20. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 47:55 minuty, inkasoval čtyři branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 85,16 procenta. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Rinne, 3. Jarnkrok (všichni Nashville).

St. Louis - Chicago 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky: 27. a 29. Tarasenko - 5. Shaw, 36. T. Van Riemsdyk, 39. P. Kane, 60. Anisimov. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19 808. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko (St. Louis), 2. P. Kane (Chicago), 3. Lehterä (St. Louis).

Dallas - Minnesota 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 8. Spezza, 43. Jamie Benn, 64. Klingberg - 26. Niederreiter, 48. Scandella. Střely na branku: 36:24. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Klingberg, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Scandella (Minnesota).

Los Angeles - Edmonton 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 2. Gáborík, 19. Pearson, 29. Lucic, 59. Shore - 26. Draisaitl, 34. Purcell, 56. Hall. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Pearson (Los Angeles), 2. Purcell (Edmonton), 3. Shore (Los Angeles).

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít