Mrázek vychytal v nájezdech výhru Detroitu, Z. Michálek si připsal asistenci

Brankář Petr Mrázek vychytal v hokejové NHL výhru Detroitu nad Buffalem 5:4 po nájezdech, když zneškodnil 28 z 32 střel a v závěrečném rozstřelu zastavil všechny tři pokusy Sabres. V dosud odehraných osmi zápasech bodoval z českých hokejistů pouze Zbyněk Michálek, který si připsal asistenci při prohře Arizony 2:5 v Nashvillu.

Brankář Petr Mrázek vychytal v hokejové NHL výhru Detroitu nad Buffalem 5:4 po nájezdech | Zdroj: ČTK

Petr Mrázek poprvé v letošní sezoně inkasoval více než tři góly. Jeho tým vedl v průběhu druhé třetiny už 3:1, jenže hosté do přestávky snížili a na začátku třetího dějství dvěma góly skóre otočili. O vyrovnání se postaral v 54. minutě v přesilové hře svou druhou trefou v utkání Justin Abdelkader.

Red Wings si tak popáté za sebou a posedmé z posledních osmi zápasů zahráli prodloužení, když tři vyhráli a tři prohráli. Tentokrát ale poprvé v sezoně dospěl jejich duel až do samostatných nájezdů, v jejichž třetí sérii zařídil bod navíc pro domácí povedenou forhendovou střelou Brad Richards.

Velkolepý obrat předvedli hokejisté Calgary, v jejichž sestavě se po třech týdnech znovu objevil obránce Ladislav Šmíd. Flames prohrávali doma s Dallasem po dvou třetinách už 0:3, v poslední dvacetiminutovce ale dokázali manko smazat a nakonec vyhráli 4:3 po nájezdech, když proměnili všechny tři penalty. Jiří Hudler ani Michael Frolík se do statistik nezapsali.

Třetí výhru v řadě vybojovali hokejisté Philadelphie, kteří bez bodového přispění Jakuba Voráčka vyhráli 4:2 v Ottawě. Z ledu soupeře si dva body odvezla také Florida, která díky dvěma gólům Dereka MacKenzieho uspěla 3:1 v St. Louis. Jaromír Jágr podruhé za sebou vyšel bodově naprázdno.

Výsledky NHL
New Jersey - Colorado 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 43. Palmieri - 23. Duchene, 27. Barrie. Střely na branku: 28:25. Diváci: 14 019. Hvězdy zápasu: 1. Barrie, 2. Duchene (oba Colorado), 3. Palmieri (New Jersey).

Montreal - Columbus 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 3. Byron, 58. Pacioretty - 18. Foligno. Střely na branku: 26:23. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Byron (oba Montreal), 3. Foligno (Columbus).

Ottawa - Philadelphia 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 18. Z. Smith, 25. Hoffman - 15. Gostisbehere, 24. Medveděv, 37. Simmonds, 59. Couturier. Střely na branku: 25:33. Diváci: 17 010. Hvězdy zápasu: 1. Mason (Philadelphia), 2. Z. Smith (Ottawa), 3. Simmonds (Philadelphia).

Detroit - Buffalo 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 11. a 54. Abdelkader, 2. Tatar, 25. Miller, rozh. nájezd B. Richards - 18. a 41. E. Kane, 38. Girgensons, 44. Bogosian. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 32 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 46:32. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Abdelkader (Detroit), 2. Ristolainen (Buffalo), 3. Miller (Detroit).

Nashville - Arizona 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Branky: 45. a 58. Forsberg, 33. Jarnkrok, 43. Ribeiro, 60. Neal - 18. Ekman-Larsson, 38. Chipchura (Z. Michálek). Střely na branku: 41:15. Diváci: 15 091. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Ribeiro, 3. Weber (všichni Nashville).

Chicago - Minnesota 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 26. P. Kane - 5. Pominville, 53. Suter. Střely na branku: 31:36. Diváci: 21 580. Hvězdy zápasu: 1. Suter (Minnesota), 2. P. Kane (Chicago), 3. Pominville (Minnesota).

Calgary - Dallas 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 0:1, 3:0 - 0:0)
Branky: 44. a rozh. nájezd Gaudreau, 42. Backlund, 58. Hamilton - 2. Spezza, 17. Eakin, 32. Janmark. Střely na branku: 32:29. Diváci: 19 237. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Brodie (oba Calgary), 3. Spezza (Dallas).

St. Louis - Florida 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Branky: 33. Backes - 33. a 37. MacKenzie, 33. Pirri. Střely na branku: 30:23. Diváci: 15 395. Hvězdy zápasu: 1. MacKenzie, 2. Pirri (oba Florida), 3. Backes (St. Louis).

San José - Pittsburgh 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Branky: 36. Marleau - 3. a 56. Kessel, 25. Cullen, 27. Malkin, 49. Perron. Střely na branku: 34:29. Diváci: 16 624. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Kunitz, 3. Kessel (všichni Pittsburgh).

Los Angeles - Vancouver 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 47. Doughty, 63. Kopitar - 8. D. Sedin. Střely na braku: 40:16. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. Markström (Vancouver), 3. Doughty (Los Angeles).