Florbalistky zdolaly Polsko a na světovém šampionátu si zahrají semifinále

České florbalistky počtvrté za sebou postoupily do semifinále mistrovství světa. Ve finském Tampere potvrdily roli favoritek, když přehrály Polsko 8:2.

Výběr florbalistek postoupil do semifinále světového šampionátu

Výběr florbalistek postoupil do semifinále světového šampionátu | Zdroj: ČTK

Tým českých florbalistek se proti Polkám dostal do vedení už po necelých dvou minutách.

Jako první brankářku Mariolu Szarmachovou překonala Eliška Vrátná, která se trefila z voleje po přihrávce Jany Vojáčkové.

Češky vedly po gólech Terezy Urbánkové a Denisy Ratajové v 5. minutě už 3:0.

Polky však do přestávky snížily na rozdíl jediné branky poté, co se prosadily Maja Stenkaová a Honorata Bialyová.

Zlom přišel ve druhé třetině, v jejíž závěrečné šestiminutovce český celek zvýšil z 3:2 na 6:2.

V poslední periodě už se polské florbalistky na odpor nezmohly a ještě dvakrát inkasovaly. Závěrečnou trefu premiérově na mistrovství světa obstarala Veronika Enenkelová.

Soupeřky pro semifinále se Češky dozví večer. V pátek v 16.45 narazí na vítězky souboje mezi domácím Finskem a Německem.

JSME V SEMIFINÁLE! Český tým bude na 10. MS žen bojovat o medaile, ve čtvrtfinále poráží Polsko 8:2!

Posted by Český florbal on Wednesday, 9 December 2015

Čtvrtfinále MS florbalistek v Tampere (Finsko):

Česko - Polsko 8:2 (3:2, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Vrátná (Vojáčková), 3. Urbánková (Krupnová), 5. Ratajová (Urbánková), 35. Čapková (Leierová), 37. Ratajová (Čapková), 39. Mlejnková (Koníčková), 41. Leierová (Čapková), 56. Enenkelová (Vrátná) - 5. Stenková (Krzywaková), 12. Bialyová. Rozhodčí: Kirves, Snellman (oba Fin.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 202.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít