Mrázek patřil mezi hvězdy zápasu, prohru Detroitu přesto neodvrátil

Hokejový brankář Petr Mrázek byl v pondělním programu NHL vyhlášen druhou hvězdou zápasu, ve kterém ale s Detroitem podlehl doma Buffalu 1:2. Talentovaný gólman, který kryl 28 střel, držel až do 56. minuty nejtěsnější vedení týmu, následně však v rozmezí 61 sekund dvakrát inkasoval. David Krejčí si připsal jednu asistenci při porážce Bostonu s Edmontonem 2:3 v prodloužení. Pittsburgh prohrál s Washingtonem 1:4 a Columbus s Tampou Bay 1:2. Ottawa porazila Los Angeles 5:3.

Gólman Detroitu Petr Mrázek blokuje střelu Ryana O'Reillyho z Buffala ve třetí třetině zápasu | Zdroj: ČTK

„Je to vždy těžká porážka, když ještě pět minut před koncem vedete a nakonec nemáte ani bod. To by se nemělo stávat, ale tak to občas v hokeji chodí,“ uvedl Petr Mrázek.

Za góly nemohl. Nejdříve ho překonal Ryan O´Reilly, který tečí usměrnil střelu Sama Reinharta od modré čáry mezi betony českého brankáře.

Při vítězném gólu nechala obrana Detroitu trestuhodně před brankou úplně volného Johana Larssona, který z dorážky rozhodl.

„Skvělou práci odvedl jejich obránce, který zachytil puk ještě v útočném pásmu a nahodil ho na bránu. Nějak se to odrazilo přímo k němu (Larssonovi, pozn. red.) a dal gól,“ komentoval Mrázek druhý gól.

Domácí, v jejichž základní sestavě se neobjevil obránce Jakub Kindl, tak mohlo mrzet, že za stavu 1:0 neproměnil Tomáš Jurčo trestné střílení. „Druhý gól by nám pomohl, ale ani dorážky nám tam nepadaly,“ litoval Mrázek.

Washington uspěl na ledě Pittsburghu 4:1 a vystřídal v čele Východní konference Montreal. Hráči z hlavního města USA zároveň vítězstvím pokazili trenérský debut domácího kouče Mikea Sullivana, který před třemi dny nahradil odvolaného Mikea Johnstona.

Hlavním strůjcem výhry hostí byl brankář Braden Holtby, který zneškodnil 44 střel. Po třech kanadských bodech si připsali T. J. Oshie a Nicklas Bäckström.

Hokejisté Edmontonu potvrdili skvělou formu v Bostonu, který porazili 3:2 v prodloužení a prodloužili sérii vítězství na šest zápasů.

I s přispěním asistence Davida Krejčího sice hosté přišli v průběhu utkání o dvoubrankový náskok, ale bonusový bod jim vystřelil v čase 60:41 slovenský obránce Andrej Sekera.

Ondřej Palát nedohrál minulé utkání a Tampa Bay českého útočníka postrádala i v Columbusu, kde kvůli rozsáhlé marodce nastoupili Lightning jen s 11 útočníky. Přesto floridský klub získal oba body za vítězství 2:1.

Ottawa se mohla v úterý jako jediný domácí celek radovat z výhry, když přehrála Los Angeles 5:3. Senators rozhodli v rozmezí 23. až 34. minuty, kdy otočili skóre z 0:1 na 4:1. Po třech bodech zaznamenali ve vítězném týmu Mike Hoffman a Mika Zibanejad.

Výsledky NHL:

Boston - Edmonton 2:3 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 34. Beleskey (Krejčí), 56. Marchand - 9. Eberle, 14. Nugent-Hopkins, 61. Sekera. Střely na branku: 49:24. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Sekera, 2. Talbot (oba Edmonton), 3. Marchand (Boston).

Pittsburgh - Washington 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 14. Malkin - 49. a 60. Oshie, 4. Bäckström, 8. Carlson. Střely na branku: 45:34. Diváci: 18 520. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Oshie, 3. Bäckström (všichni Washington).

Columbus - Tampa Bay 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 37. Dubinsky - 32. Marchessault, 47. Boyle. Střely na branku: 26:29. Diváci: 12 494. Hvězdy zápasu: 1. Boyle (Tampa Bay), 2. Korpisalo (Columbus), 3. Bishop (Tampa Bay).

Ottawa - Los Angeles 5:3 (0:1, 4:1, 1:1)
Branky: 23. a 35. Hoffman, 24. Turris, 27. Karlsson, 53. Zibanejad - 15. McBain, 38. Toffoli, 50. Muzzin. Střely na branku: 21:36. Diváci: 17 829. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Zibanejad, 3. Karlsson (všichni Ottawa).

Detroit - Buffalo 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 25. Richards - 56. O´Reilly, 57. Larsson. Střely na branku: 33:30. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval dvě branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 93,33 procenta. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Johnson (Buffalo), 2. Mrázek (Detroit), 3. Larsson (Buffalo).