Dnešní sprint biatlonistů ovládl Schempp. Nejlepším z Čechů byl Moravec

Německý biatlonista Simon Schempp se stal vítězem dnešního sprintu ve slovinské Pokljuce. Schemppovi se podařilo sestřelit všechny terče a navíc zaznamenal i nejrychlejší běžecký čas. Druhé místo obsadil legendární Ole Einar Björndalen, jenž na střelnici rovněž nechyboval a k výhře mu nakonec chybělo 15 sekund. Z českých reprezentantů se nejvíce dařilo Moravcovi, který skončil na 19. místě.

Z českých biatlonistů se dnes nejlépe umístil Ondřej Moravec

Z českých biatlonistů se dnes nejlépe umístil Ondřej Moravec | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Životní výkon podal v dnešním desetikilometrovém závodě Rus Alexej Slepov, který dlouho atakoval stupně vítězů. V závěru ale nedokázal udržet svůj náskok na Garaničeva a nakonec svému reprezentačnímu kolegovi podlehl o dvě desetiny sekundy.

Až s pátou pozicí v cíli se musel smířit vedoucí muž Světového poháru Martin Fourcade. Francouzského biatlonistu o lepší výsledek připravila jedna chyba na druhé položce.

Ani tentokrát se žádný z českých reprezentantů neprobojoval do první desítky. Nejblíže tomu měl Ondřej Moravec, jenž s jednou chybou obsadil 19. místo. Slušný závod absolvoval Jaroslav Soukup, který stejně jako Moravec netrefil pouze jeden terč a skočil 25.

Dobře rozjetý měl závod i Michal Šlesingr, který se ještě v polovině závodu držel v popředí výsledkových listin. Druhá položka mu však vůbec nevyšla, když čtyřikrát trefil mimo, a nakonec skončil mimo bodované pozice. Přesto se stejně jako Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup a Michal Krčmář kvalifikoval do sobotního stíhacího závodu.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Muži - sprint 10 km: 1. Schempp (Něm.) 23:02,5 min. (0 trest. kol), 2. Björndalen (Nor.) -15,2 (0), 3. Garaničev -25,1 (0), 4. Slepov (oba Rus.) -25,3 (0), 5. M. Fourcade (Fr.) -25,6 (1), 6. Šipulin (Rus.) -28,4 (1), 7. Fillon Maillet (Fr.) -31,9 (0), 8. Doll (Něm.) -33,3 (1), 9. T. Bö (Nor.) -36,9 (1), 10. Volkov (Rus.) -39,8 (0), ...19. Moravec -1:05,7 (1), 25. Soukup -1:16,2 (1), 39. Krčmář -1:32,4 (2), 50. Šlesingr -1:59,3 (4), 76. Krupčík (všichni ČR) -2:45,1 (3).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 294 b., 2. Björndalen 255, 3. Schempp 228, 4. Fillon Maillet 226, 5. Svendsen (Nor.) 216, 6. T. Bö 197, ...22. Moravec 89, 41. Krčmář 47, 44. Šlesingr 38, 50. Soukup 30, 69. Krupčík 3.