Soukalová byla ve stíhačce čtvrtá. V top 10 dojely tři Češky

Biatlonistka Gabriela Soukalová dojela ve stíhacím závodě ve slovinské Pokljuce na čtvrté místě a přišla ve vedení světovém poháru, které převzala Francouzka Marie Dorinová Habertová. V nejlepší desítce skončily i Veronika Vítková a Eva Puskarčíková. Vyhrála Němka Laura Dahlmeierová.

Gabriela Soukalová dojela do cíle stíhacího závodu na třetím místě. A samozřejmě bezchybně nalíčená | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

I přes čtvrté místo přišla Gabriela Soukalová o žlutý dres pro vedoucí závodnici Světového poháru, který převzala Marie Dorinová Habertová. Český tým ale předvedl výborný výkon a hned čtyři reprezentantky jsou mezi nejlepšími patnácti a pojedou závod s hromadným startem.

Češky předvedly ve stíhacím závodě fantastické střelecké položky. Gabriela Soukalová, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková i Lucie Chavrátová zastřílely čistě a nejhorší z nich, Eva Puskarčíková, odjížděla jako třináctá. Pouze Jitka Landová se po třech chybách propadla do páté desítky.

Na úplném čele spolupracovaly Francouzka Marie Dorinová-Habertová a Němkou Lauro Dahlmeierovou. Za nimi jel český vláček Soukalová, Vítková, do kterého se přidala zezadu supící Kaisa Mäkäräinenová.

České biatlonistky byly ve stíhačce hodně vidět. Puskarčíková je nadšená

Zatímco vedoucí duo si třetí střelbu pohlídalo a překvapivě nechybovala ani Finka, obě Vítková se Soukalovou si připsaly po jedné chybě. Obě se stále držely v elitní pětce, ale nabraly nepříjemnou ztrátu.

Do desítky se naopak dostala Eva Puskarčíková bez ohledu na naraženou kostrč a slepovanou zbraň.

O vítězství rozhodl pád ve čtvrtém kole. Na sněhu si ustlala Marie Dorinová Habertová a dala Lauře Dahlmeierové několik metrů k dobru. Ty pak Němka využila na střelnici a čistou střelbou si zajistila vítězství.

Mäkäräinenová a Soukalová odjížděly ze střelnice spolu, Finka je ale lepší běžkyní a v cíli měla na 3. místě náskok jedenácti vteřin. 20 vteřin po Soukalové dojely do cíle i 7. Veronika Vítková a 9 Eva Puskarčíková ve svém nejlepším závodě kariéry.

Výborný výsledek završila Lucie Charvátová, která si si sice nepohlídala střelecké položky vestoje, i se třemi chybami ale dojela na 15. místě.

V závodě mužů se Čechů opět nedařilo. Ondřej Moravec chtěl z 19. místa zaútočit, ale udělal hned tři chyby na první střelbě a nakonec se vyšplhal aspoň na 26. místo. Vyhrál Němec Schempp

Závod SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):
Muži - stíhací závod (12,5 km):
1. Schempp (Něm.) 30:46,5 (0), 2. M. Fourcade (Fr.) -16,6 (1), 3. Šipulin (Rus.) -23,4 (2), 4. T. Bö (Nor.) -25,2 (1), 5. Fillon Maillet (Fr.) -49,2 (1), 6. Garaničev (Rus.) -55,5 (2), 7. Svendsen -56,6 (2), 8. Björndalen (oba Nor.) -1:10,2 (2), 9. Burke (USA) -1:21,9 (1), 10. S. Fourcade (Fr.) -1:31,5 (0), ...26. Moravec -2:33,8 (3), 34. Soukup -3:13,2 (2), 36. Šlesingr -3:20,1 (3), 43. Krčmář (všichni ČR) -4:14,1 (6).
Průběžné pořadí SP (po 7 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 348, 2. Björndalen 289, 3. Schempp 288, 4. Fillon Maillet 266, 5. Svendsen 252, 6. T. Bö 240, ...23. Moravec 104, 44. Krčmář 47, 45. Šlesingr 43, 47. Soukup 37, 69. Krupčík 3.