Jágr vstřelil 732. gól. V historické tabulce se odpoutal od Dionna

Jaromír Jágr byl hlavní postavou Floridy v gólově bohatém zápase s Vancouverem. Gólem a asistencí pomohl týmu k výhře 5:4 po nájezdech a zároveň se v historické statistice střelců NHL osamostatnil na čtvrtém místě. Bodovali i Jiří Hudler s Davidem Krejčím. Výhru Detroitu vychytal Petr Mrázek.

Obrana Vancouveru neuhlídala Jaromíra Jágra, ten vstřelil svůj 732. gól v NHL

Obrana Vancouveru neuhlídala Jaromíra Jágra, ten vstřelil svůj 732. gól v NHL | Zdroj: Reuters

O hlavní hvězdě zápasu Floridy s Vancouverem nebylo pochyb. Svůj 732. gól v NHL dal Jaromír Jágr na konci první třetiny. Během přesilové hry se odpoutal od protihráče a samotného před brankou ho našla přihrávka Aleksandera Barkova.

„Gól byl sladký, ale vítězství je sladší,“ řekl Jaromír Jágr po zápase. „Dneska to bylo těžké, ale nevzdali jsme se a čekali jsme na perfektní příležitosti vyhrát zápas."

Nekompromisním zakončením pod břevno Jágr vyrovnal na 2:2 a osamostatnil se na 4. místě historické tabulky střelců, odpoutal se od Marcela Dionna. Na třetího Bretta Hulla mu nyní zbývá 9 přesných zásahů.

„Hrál jsem s mnoha skvělými hráči, kteří mi to usnadnili. Začal jsem v Pittsburghu se skvělými hráči a doufám, že skončím tady se skvělými hráči,“ naznačil 43letý útočník, v jakém klubu chce zakončit dlouhou kariéru.

Představení 43leté hvězdy ale neskončilo. Ve 29. minutě hráli Panthers další přesilovku a Jágr opět hlídkoval před brankou. Nabídku od Huberdeaua tentokrát nezakončoval, ale přihrávkou z otočky připravil neodolatelnou pozici Aaronu Ekbladovi. Ten dostal Floridu do vedení 4:3.

Opora Canucks Daniel Sedin stihla ještě do druhé přestávky vyrovnat a zajistil divákům na Floridě prodloužení a samostatné nájezdy. V nich o vítězství domácích Panterů rozhodl Jágrův o 23 let mladší spoluhráč Aleksander Barkov.

Florida díky drzému zakončení mladého Fina zvítězila 5:4 po samostatných nájezdech a připsala si už čtvrtou výhru v řadě.

Pořadí nejlepších střelců historie NHL - Jaromír Jágr 732 gólů | Foto: Český rozhlas

V brance Detroitu pro zápas s Calgary dostal důvěru Petr Mrázek a 26 zákroky vychytal vítězství 4:2. Šlo už o 800. výhru Red Wings v domácí Joe Louis Areně, kde působí už 35 let. Na jeden z gólů hostujících Flames přihrál Jiří Hudler.

Jednu asistenci si připsal také David Krejčí při vítězství Bostonu nad New Jersey 2:1 po samostatných nájezdech.

Výsledky NHL:
Florida - Vancouver 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 13. S. Thornton, 20. Jágr, 26. Trocheck, 29. Ekblad (Jágr), rozh. nájezd Barkov - 7. Hansen, 16. Bärtschi, 27. Dorsett, 35. D. Sedin. Střely na branku: 42:34. Diváci: 13.459. Hvězdy zápasu: 1. Jágr, 2. Barkov (oba Florida), 3. Hansen (Vancouver).

Boston - New Jersey 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Eriksson (Krejčí), rozh. nájezd Spooner - 22. Greene. Střely na branku: 39:30. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson (Boston), 2. Schneider (New Jersey), 3. Spooner (Boston).

Chicago - San Jose 4:3 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 5. Anisimov, 16. P. Kane, 47. Shaw, 63. Toews - 8. Donskoi, 14. Wingels, 35. Pavelski. Střely na branku: 32:36. Diváci: 22.096. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Crawford, 3. Shaw (všichni Chicago).

Detroit - Calgary 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky: 28. Larkin, 29. B. Richards, 38. Nyquist, 60. Abdelkader - 22. Wideman, 58. Hamilton (Hudler). Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 28 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta. Střely na branku: 35:28. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Zetterberg (oba Detroit), 3. Wideman (Calgary).

NY Rangers - Washington 3:7 (3:1, 0:4, 0:2)
Branky: 14. Miller, 16. Kreider, 19. Boyle - 13. a 40. Justin Williams, 26. Kuzněcov, 28. Oshie, 32. Ovečkin, 43. Chimera, 45. Johansson. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Justin Williams, 2. Bäckström, 3. Johansson (všichni Washington).

Tampa Bay - Ottawa 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 8. a 59. Stamkos, 6. Nestěrov, 23. Angelidis, 59. Killorn - 5. Z. Smith, 35. Karlsson. Střely na branku: 35:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Nestěrov (Tampa), 2. Karlsson (Ottawa), 3. Angelidis (Tampa).