Jakub Voráček asistoval u čtyřgólového obratu Philadelphie

Hokejový útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček bodoval v pátém zápase v řadě. Dvěma asistencemi se podílel na zvratu zápasu proti St. Louis Blues. První vítězství zaznamenal nový kouč Pittsburghu.

oslava hokejistů Philadelphie

oslava hokejistů Philadelphie | Zdroj: ČTK

Během úvodních 29 minut zápasu získali hokejisté St. Louis Blues na ledě Philadelphie tříbrankový náskok a mířili za čtvrtým vítězstvím za sebou. K velkému obratu Letců zavelel ve vlastním oslabení Chris VandeVelde ve 31. minutě. A pak už přišly chvíle Jakuba Voráčka.

Kladenský rodák ještě ve druhé třetině ujel s Waynem Simmondsem do přečíslení dvou na jednoho. Obě křídla druhé formace Flyers si dvakrát vyměnili puk a Simmonds snižoval na 2:3.

Po zápase vyhlášená hlavní hvězda zápasu, Wayne Simmonds, měla hokejku i ve vyrovnávací brance. 26letý Kanaďan při přesilovce na začátku závěrečné části hry usměrnil Voráčkovu střelu za gólmana Allena. Obrat z 0:3 na konečných 4:3 dokonal 3 minuty před koncem Jevgenij Medvěděv.

Philadelphia vyhrála 3 z posledních čtyř zápasů a na postupové pozice pro play off ztrácí pouze dva body.

Manažer Mike Sullivan se dočkal první výhry během svého nového angažmá v Pittsburghu. Po předchozích čtyřech porážkách sice doma Penguins prohrávali i s Columbusem, čtyřmi góly ve druhé třetině ale otočili zápas a vyhráli 5:2. Po dvou gólech si připsali Phil Kessel a Jevgenij Malkin.

Statistika NHL:
NY Islanders - Anaheim 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Branky: 15. Clutterbuck, 20. Hamonic, 20. Nelson, 50. Bailey, 58. Martin - 7. Hagelin, 48. Manson. Střely na branku: 31:29. Diváci: 13.578. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Clutterbuck, 3. Nelson (všichni Islanders).

Philadelphia - St. Louis 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
Branky: 33. a 41. Simmonds (na obě Voráček), 31. VandeVelde, 57. Medvěděv - 9. Fabbri (Jaškin), 15. Shattenkirk, 30. Pääjärvi. Střely na branku: 31:29. Diváci: 19.676. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds, 2. Medvěděv, 3. Gostisbehere (všichni Philadelphia).

Pittsburgh - Columbus 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
Branky: 24. a 59. Malkin, 25. a 37. Kessel, 40. Warsofsky - 6. Wennberg, 46. Jenner. Střely na branku: 35:24. Diváci: 18.602. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Malkin, 3. Wilson (všichni Pittsburgh).

Edmonton - Winnipeg 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 12. a 13. Purcell, 28. Schultz - 33. Little. Střely na branku: 21:45. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Purcell, 3. Hall (všichni Edmonton).

Nashville - Montreal 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 9. Weber, 29. Josi, 44. Ellis, 49. Jarnkrok, 58. Wilson - 53. Galchenyuk. Střely na branku: 19:36. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Weber, 3. Rinne (všichni Nashville).

Minnesota - Dallas 3:6 (2:0, 0:3, 1:3)
Branky: 5. Spurgeon, 9. Coyle, 51. Niederreiter - 39. a 60. Fiddler, 35. Jordie Benn, 40. Seguin, 44. Roussel, 59. Eakin. Střely na branku: 35:34. Diváci: 19.047. Hvězdy zápasu: 1. Coyle (Minnesota), 2. Niemi (Dallas), 3. Niederreiter (Minnesota).

Colorado - Toronto 4:7 (1:2, 2:1, 1:4)
Branky: 3. a 58. Skille, 22. Mitchell, 39. Johnson - 41., 47. a 57. Bozak, 14. a 33. Komarov, 18. Lupul, 51. Van Riemsdyk. Střely na branku: 28:22. Diváci: 16.084. Hvězdy zápasu: 1. Bozak, 2. Komarov, 3. Gardiner (všichni Toronto).

Carolina - Washington 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 43. Versteeg - 16. Latta, 33. Chimera. Střely na branku: 32:21. Diváci: 13.228. Hvězdy zápasu: 1. Beagle (Washington), 2. Versteeg (Carolina), 3. Grubauer (Washington).