Jágr přispěl gólem k rekordnímu zápisu Panterů, trefil se i Jaškin a Michálek

Hokejisté Floridy i díky gólu Jaromíra Jágra porazili v úterním utkání NHL Montreal 3:1 a prodloužili svou vítěznou sérii na sedm zápasů. Panteři tak završili nejúspěšnější měsíc v historii klubu, když za prosinec získali 22 bodů – o jeden víc, než bylo jejich dosavadní maximum. Jsou teď také druhým nejlepším týmem ve Východní konferenci. Dmitrij Jaškin dal první gól zápasu, po kterém se St. Louis radovalo z výhry 4:3 nad Nashvillem, naopak branka Zbyňka Michálka na body nestačila, Arizona podlehla Chicagu 5:7.

Jaromír Jágr v obležení spoluhráčů z Floridy po gólu proti Canadiens

Jaromír Jágr v obležení spoluhráčů z Floridy po gólu proti Canadiens | Foto: USA Today Sports | Zdroj: Reuters

Jágr se prosadil ve 22. minutě, kdy si při rychlém protiútoku nabruslil do útočného pásma na přihrávku Dmitrije Kulikova.

Obrana Canadiens, v jejichž dresu odehrál svůj jubilejní 800. zápas v NHL další kladenský odchovanec Tomáš Plekanec, nechala českého veterána zcela nekrytého a Jágr tváří v tvář nové brankářské posile soupeře Benu Scrivensovi předvedl nekompromisní zakončení.

Svou jedenáctou trefou v sezoně tak dostal svůj tým do vedení 2:1, a jak se později ukázalo, posunul vlastní rekord NHL v počtu vítězných gólů na číslo 131.

Jágr byl vyhlášen druhou hvězdou utkání hned za spoluhráčem z útočné formace Aleksanderem Barkovem, který byl autorem zbývajících dvou gólů Floridy.

Barkov nejprve v 17. minutě vyrovnal v přesilové hře na 1:1 poté, co hosty o čtyři minuty dříve dostal do vedení rovněž v početní výhodě Max Pacioretty. Ve 49. minutě pak finský mladík upravil na konečných 3:1.

V deseti zápasech se z českých hokejistů střelecky prosadili ještě dva. Útočník Dmitrij Jaškin se svým druhým gólem v sezoně podílel na výhře St. Louis 4:3 v prodloužení nad Nashvillem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Obránce Zbyněk Michálek rovněž druhou trefou v probíhajícím ročníku přispěl ke kanonádě mezi Arizonou a Chicagem, kterou nakonec jeho Kojoti prohráli 5:7.

Gólman Petr Mrázek nepustil žádnou z jedenácti střel, ale na led přišel místo kolegy Howarda už za stavu 0:4 a Detroit nakonec ve Winnipegu už jen snížil na 1:4.

Výsledky NHL:

Boston - Ottawa 7:3 (2:1, 1:1, 4:1)
Branky: 9., 56. a 60. Hayes, 17. a 43. Bergeron, 22. a 57. Beleskey - 13. Neil, 38. Zibanejad, 45. Hoffman. Střely na branku: 37:32. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Hayes, 3. Beleskey (všichni Boston).

Toronto - NY Islanders 3:6 (1:3, 1:3, 1:0)
Branky: 3. Boyes, 31. Parenteau, 57. Matthias - 3. Nelson, 12. Tavares, 18. Nielsen, 32. Kuljomin, 39. Martin, 40. Lee. Střely na branku: 33:21. Diváci: 19 899. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Nielsen, 3. Lee (všichni Islanders).

New Jersey - Carolina 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 27. Farnham, 48. Palmieri, 57. Schlemko - 23. a 30. E. Staal. Střely na branku: 24:28. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Schlemko (New Jersey), 2. E. Staal (Carolina), 3. Palmieri (New Jersey).

Columbus - Dallas 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Branky: 1. Jenner, 8. Connauton, 19. Calvert, 39. Saad, 50. Hartnell, 60. Bourque - 7. Sceviour, 29. Seguin, 42. Sharp. Střely na branku: 33:43. Diváci: 15 836. Hvězdy zápasu: 1. McElhinney, 2. Saad, 3. Dubinsky (všichni Columbus).

Arizona - Chicago 5:7 (2:3, 0:2, 3:2)
Branky: 11., 48. a 60. Doan, 13. Z. Michálek, 54. Murphy - 23. a 46. Desjardins, 7. Keith, 8. Anisimov, 20. Panarin, 34. P. Kane, 59. Toews. Střely na branku: 37:28. Diváci: 17 197. Hvězdy zápasu: 1. Doan (Arizona), 2. P. Kane, 3. Keith (oba Chicago).

St. Louis - Nashville 4:3 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 10. Jaškin, 33. Fabbri (Jaškin), 42. Shattenkirk, 65. Steen - 15. Ekholm, 57. Weber, 59. Wilson. Střely na branku: 25:33. Diváci: 19 319. Hvězdy zápasu: 1. Steen, 2. Jaškin (oba St. Louis), 3. Weber (Nashville).

Winnipeg - Detroit 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 5. a 32. Trouba, 11. Ladd, 25. Burmistrov - 42. Dacjuk. Petr Mrázek odchytal za Detroit 28 minut, z 11 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 25:34. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Trouba, 3. Little (všichni Winnipeg).

Calgary - Anaheim 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 33. Horcoff. Střely na branku: 14:21. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Gibson (Anaheim), 2. Rämö (Calgary), 3. Rakell (Anaheim).

Edmonton - Los Angeles 2:5 (0:0, 1:4, 1:1)
Branky: 30. Pouliot, 42. Letestu - 25. King, 26. Mersch, 26. Toffoli, 35. Lewis, 52. Brown. Střely na branku: 44:33. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Brown, 3. King (všichni Los Angeles).

Florida - Montreal 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 17. a 49. Barkov, 22. Jágr - 13. Pacioretty. Střely na branku: 30:30. Diváci: 19 822. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Jágr, 3. Luongo (všichni Florida).