Hudlerův gól Calgary nestačil, Nestrašil a Rozsíval asistovali u výher

Útočník Calgary Jiří Hudler se po sedmi týdnech znovu gólově prosadil v NHL, svou šestou trefou v sezoně ale pouze snížil porážku svého týmu v Carolině, které přispěl Andrej Nestrašil. K bodům pomohla také asistence Michala Rozsívala v zápase Chicago – St. Louis. Do statistik se zapsal i Tomáš Hertl.

Jiří Hudler na poslední chvíli vyrovnal zápas s Bostonem

Jiří Hudler na poslední chvíli vyrovnal zápas s Bostonem | Zdroj: Reuters

Ve 32. minutě zápasu mezi Carolinou a Calgary zůstal Jiří Hudler sám před domácím brankářem Eddiem Lackem a dostal nahození Marka Giordana od mantinelu do sítě. Jeho teprve šestý gól v sezoně ale pouze snížil ztrátu Calgary na 1:3.

Hurricanes nakonec vyhrála 5:2. Na poslední branku Joakima Nordströma přihrál Andrej Nestrašil.

Hokejisté Chicaga se po dvou prohraných zápasech opět v domácí hale naladili na vítěznou vlnu, když porazili St. Louis 2:0 a upevnili si první místo v Západní konferenci. U vítězného gólu má asistenci Michal Rozsíval, který rozjel akci Patricka Kanea, zakončoval Artěmij Panarin.

San José Sharks bojují na hraně postupu do play-off a proti Los Angeles velkou část zápasu vedli. Skóre otevřel ve 34. minutě Joe Pavelski, kterému nezištně nabídl střeleckou pozici Tomáš Hertl svou 15. asistencí v sezoně.

O výhru ale Žraloci přišli. Za Krále nejdřív vyrovnal Drew Doughty a na další vedoucí gól San José, tentokrát z hokejky Coutura, odpověděl 13 sekund před koncem Vincent Lecavalier. O druhém bodu pro Kings rozhodl v prodloužení Slovák Marián Gáborík.

Výsledky NHL:

Ottawa - NY Rangers 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 40. Ryan, 43. Hoffman, 58. Pageau. Střely na branku: 33:35. Diváci: 18 940. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. Hoffman, 3. Anderson (všichni Ottawa).

Chicago - St. Louis 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 36. Panarin (Rozsíval), 45. Shaw. Střely na branku: 25:25. Diváci: 22 138. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. P. Kane, 3. Panarin (všichni Chicago).

Carolina - Calgary 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 24. a 52. Versteeg, 3. Rask, 18. Lindholm z trest. střílení, 52. Nordström (Nestrašil) - 32. Hudler, 46. Colborne. Střely na branku: 36:35. Diváci: 9934. Hvězdy zápasu: 1. Versteeg, 2. Nordström, 3. Läck (všichni Carolina).

San José - Los Angeles 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 24. Pavelski (Hertl), 52. Couture - 47. Doughty, 60. Lecavalier, 65. Gáborík. Střely na branku: 32:32. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Gáborík, 2. Doughty (oba Los Angeles), 3. Couture (San José).

Utkání Washington - Pittsburgh bylo kvůli sněhové kalamitě odloženo.