Berdych končí na Australian Open, Federerovi podlehl 0:3

Po dvou hodinách a sedmnácti minutách boje definitivně skončila česká účast ve dvouhrách na grandslamovém Australian Open. Tomáš Berdych podlehl ve čtvrtfinále mužské dvouhry Rogeru Federerovi ve třech setech.

Tomáš Berdych na Australian Open loňské semifinále neobhájí

Tomáš Berdych na Australian Open loňské semifinále neobhájí | Zdroj: Reuters

Tomáš Berdych prohrál s Rogerem Federerem pátý zápas za sebou, Čech naposledy na Švýcara vyzrál před třemi lety v Dubaji. V Melbourne se to ale nepovedlo. Po dvou a čtvrt hodinách slaví Roger Federer vítězství 7:6, 6:2 a 6:4.

V semifinále Australian Open se utká s vítězem druhého dnešního čtvrtfinále Novakem Djokovićem.

První set byl nejvyrovnanější. Tomáš Berdych za stavu 1:1 využil brejkbol a šel do vedení. O výhodu ale okamžitě přišel a první dějství dospělo do tie-breaku, ve kterém si Švýcar okamžitě vypracoval náskok a ujal se vedení.

„Nemůžu říct, že by to bylo hrozné utkání, ale když si člověk vypracuje nějakou šanci a hned si ztratí podání, není to, co bych si představoval. Hlavně s hráčem, jako je on,“ dal své zklamání po zápase najevo Tomáš Berdych.

Nepohoda ze zkrácené hry se na Tomáše Berdycha přenesla i po krátké přestávce. Okamžitě přišel o vlastní podání a světová trojka pak jen navyšovala vedení. Druhý set trval jen 34 minut.

Ve třetí sadě se opět podařilo prolomit Federerův servis a vést 2:1, Švýcar ale opět hned zareagoval a pak už byl do konce zápasu při vlastním podání suverénní. V rozhodujícím gemu za stavu 4:4 sice Berdych odolal třem brejkbolům, jenže připustil i čtvrtý a ten už využil rodák z Basileje.

O několik minut později Roger Federer čtvrtfinálový zápas dopodával k vítězství. Oba tenisté spáchali v zápase skoro stejně nevynucených chyb, Federer ale předvedl o 21 vítězných míčů víc. Měl také ohromující úspěšnost prvního podání – 83 procent.

Tenisový turnaj Australian Open (tvrdý povrch, dotace 44 mil. australských dolarů):
Muži:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Federer (3-Švýc.) - Berdych (6-ČR) 7:6 (7:4), 6:2, 6:4, Djokovič (1-Srb.) - Nišikori (7-Jap.) 6:3, 6:2, 6:4.
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Štěpánek, Nestor (ČR/Kan.) - Huey, Mirnyj (14-Filip./Běl.) 6:4, 6:4.

Ženy:
S. Williamsová (1-USA) - Šarapovová (5-Rus.) 6:4, 6:1, A. Radwaňská (4-Pol.) - Suárezová (10-Šp.) 6:1, 6:3.
Hlaváčková, Hradecká (7-ČR) - Yung-Jan Chan, Hao-Ching Chan (2-Tchaj-wan) 2:6, 7:5, 6:3, Karolína Plíšková, Görgesová (13-ČR/Něm.) - Kingová, Kudrjavcevová (USA/Rus.) 6:2, 6:4.

Junioři:
Dvouhra - 2. kolo:
Jonsong Čong (5-Korea) - Rikl (ČR) 5:7, 6:4, 9:7.
Čtyřhra - 2. kolo:
Rikl, Klein (8-ČR/SR) - Čchan-jon O, Tung-Lin Wu (Korea/Tchaj-wan) 6:4, 6:4.

Juniorky:
Andreescuová, Robillardová-Milletteová (1-Kan.) - Kaňková, Aiavaová (ČR/Austr.) 6:4, 6:7 (3:7), 10:8.