Ester Ledecká skončila v paralelním slalomu v Moskvě třetí

Snowboardistka Ester Ledecká skončila v závodu Světového poháru v paralelním slalomu v Moskvě třetí. Městský závod na speciální rampě vyhrála její semifinálová přemožitelka, Švýcarka Patrizia Kummerová, která si ve finále snadno poradila s krajankou Ladinou Jennyovou a pojistila si průběžné vedení ve slalomu.

Ester Ledecká

Ester Ledecká | Foto: Sport Invest Group

Ledecká se v hodnocení disciplíny posunula na třetí místo, v hodnocení obou alpských disciplín vede.

Dvacetiletá úřadující mistryně světa ve slalomu Ledecká skončila v kvalifikaci druhá za další Švýcarkou Julií Zoggovou. V osmifinále si poradila s Ruskou Aljonou Zavarzinovou, ve čtvrtfinále zdolala i její krajanku Jekatěrinu Tuděgeševovou.

Po těsné semifinálové porážce s Kummerovou, za níž zaostala o šest setin, si Češka spravila chuť výhrou v malém finále nad Rakušankou Claudií Rieglerovou.

Ledecká si o jednu příčku vylepšila osobní maximum ve slalomu v této sezoně, dosud skončila nejlépe čtvrtá v prosinci v Cortině d´Ampezzo. Oba paralelní obří slalomy ovládla, díky tomu se drží v čele disciplíny i celkového pořadí SP.

SP ve snowboardingu v Moskvě - paralelní slalom:
Muži: 1. Fischnaller (It.), 2. B. Karl (Rak.), 3. Marguč (Slovin.), 4. Coratti (It.).
Průběžné pořadí slalomu (po 3 závodech): 1. Fischnaller 2060, 2. Felicetti (It.) 1600, 3. Jankov 1490.
Průběžné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Jankov (Bul.) 3290, 2. Fischnaller 2620, 3. Sobolev (Rus.) 2286.
Ženy: 1. Kummerová, 2. Jennyová (obě Švýc.), 3. Ledecká (ČR), 4. Rieglerová (Rak.).
Průběžné pořadí slalomu (po 3 závodech): 1. Kummerová 2450, 2. Tuděgeševová (Rus.) 1760, 3. Ledecká 1390.
Průběžné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Ledecká 3390, 2. Tuděgeševová 2960, 3. Kummerová 2760.