Česko 0:0 Rakousko

Jágr oslavil narozeniny vítězstvím. Hanzal s Hudlerem získali po třech bodech

Čeští hokejoví útočníci Martin Hanzal a Jiří Hudler byli hvězdami svých týmů v nočních zápasech NHL. Zatímco Hanzal gólem a dvěma asistencemi přispěl k výhře Arizony nad Montrealem, dva góly Hudlera nestačily Calgary proti Anaheimu. Jaromír Jágr v den svých 44. narozenin porazil klub, v němž začal svou zámořskou kariéru.

Martin Hanzal během zápasu přesvědčil o své práci před brankovištěm soupeře

Martin Hanzal během zápasu přesvědčil o své práci před brankovištěm soupeře | Zdroj: Reuters

Urostlý centr Arizony Martin Hanzal přesvědčil obranu Montrealu, jak dobrý je v práci před brankovištěm. Už po necelých pěti minutách tečoval Stoneovu střelu patkou hole tak, že gólman Canadiens Condon neměl šanci. Pro českého útočníka to byl devátý gól v sezoně.

Při následném budování náskoku Coyotes se Hanzal proměnil v asistenta. V 16. minutě z prostoru před brankou nahrál proti holi Anthonymu Duclairovi, ve 32. minutě zvyšoval po jeho asistenci Oliver Ekman-Larsson už na 4:2.

Při výhře 6:2 byl Martin Hanzal vyhlášen první hvězdou zápasu. Šlo o jeho druhý tříbodový večer v sezoně.

Poprvé v sezoně si tři body do statistiky zapsal Jiří Hudler z Calgary. Jeho dva góly a jedna přihrávka ale pouze zmírnily porážku s Calgary 4:6.

32letý útočník asistoval u prvního gólu Flames, který vstřelil v 6. minutě Johny Gaudreau. V 18. minutě si oba role prohodili a Hudler po Gaudreaově přihrávce získal Flames vedení 3:2.

Bylo to naposledy v zápase, kdy Calgary vedlo. Během 11 minut druhé části hry totiž Ducks vstřelili tři branky a otočili vývoj. Dorážka Jiřího Hudlera ve 40. minutě znamenala jeho devátý zásah v sezoně a titul druhé hvězdy zápasu, ale pouze zmírnila porážku.

Po rychlém přesunu z Detroitu do New Yorku dostal před Petrem Mrázkem přednost v brance Red Wings Jimmy Howard. S ním za zády prohrála Rudá Křídla na ledě Islanders 1:4. Na 3:0 zvyšoval ve druhé třetině Marek Židlický, který si našel puk před brankovištěm a bekhendovým blafákem skóroval.

Aleš Hemský se podílel na obratu Dallasu v Nashvillu. Domácí po první třetině vedli, ale po změně stran nejdřív Cody Eakin v oslabení vyrovnal, Hemský si na konci 27. minut našel puk mezi bruslemi a rychlou kličkou brankáři získal vedení pro Stars. Tým z Dallasu nakonec zvítězil 3:2.

Jaromír Jágr oslavil 44. narozeniny na ledě proti klubu, kde před 26 lety v NHL začínal. Proti Pittsburghu strávil na ledě přes 20 minut, ale připsal si pouze jednu střelu na branku a do bodových statistik se nezapsal.

Spoluhráči mu ale nadělili výhru. Na branku mladičkého obránce Bjugstada sice ve třetí třetině odpověděl útočník Penguins Kunitz, v páté sérii samostatných nájezdů rozhodl o výhře Floridy Jussi Jokinen.

Výsledky NHL:
NY Islanders - Detroit 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 29. Nelson, 35. Bailey, 37. Židlický, 53. Strome - 50. Dacjuk. Střely na branku: 32:29. Diváci: 15 795. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Strome, 3. Greiss (všichni Islanders).

Calgary - Anaheim 4:6 (3:2, 1:3, 0:1)
Branky: 18. a 40. Hudler, 6. Gaudreau (Hudler), 12. Hamilton - 14. a 41. Santorelli, 10. Lindholm, 23. Perry, 24. Vatanen, 33. Rakell. Střely na branku: 37:28. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Santorelli (Anaheim), 2. Hudler, 3. Gaudreau (oba Calgary).

Florida - Pittsburgh 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. Bjugstad, rozhodující sam. nájezd Jokinen - 57. Kunitz. Střely na branku: 28:32. Diváci: 15 595. Hvězdy zápasu: 1. Montoya, 2. Jokinen (oba Florida), 3. Kunitz (Pittsburgh).

Nashville - Dallas 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 12. Smith, 37. Forsberg - 26. Eakin, 27. Hemský, 64. Janmark. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Janmark (Dallas), 2. Smith, 3. Forsberg (oba Nashville).

Chicago - Toronto 7:2 (2:0, 1:0, 4:2)
Branky: 3. Mashinter, 12. Shaw, 22. Seabrook, 43. Panarin, 45. P. Kane, 49. Teraväinen, 51. Svedberg - 52. Arcobello, 56. Parenteau. Střely na branku: 32:37. Diváci: 21 767. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Shaw, 3. Darling (všichni Chicago).

Arizona - Montreal 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Branky: 5. Hanzal, 16. Duclair (Hanzal), 29. Richardson, 32. Ekman-Larsson (Hanzal), 36. Connauton, 45. Vermette (Z. Michálek) - 10. Weise, 31. Gallagher. Střely na branku: 27:19. Diváci: 14 338. Hvězdy zápasu: 1. Hanzal, 2. Ekman-Larsson, 3. Duclari (všichni Arizona).

Vancouver - Minnesota 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky: 16. Tanev, 31. H. Sedin - 10. Parise, 17. Spurgeon, 23. Fontaine, 34. Coyle, 57. Niederreiter. Střely na branku: 26:34. Diváci: 18 437. Hvězdy zápasu: 1. Suter, 2. Parise (oba Minnesota), 3. Tanev (Vancouver).