Vary překvapily ve Zlíně, vedoucí celky extraligy Liberec a Sparta nezaváhaly

Hokejisté posledních Karlových Varů v nedělním 47. kole hokejové extraligy zvítězili ve Zlíně 5:3. Boj o třetí příčku vyšel Plzni, která deklasovala Hradec Králové 6:2. Na prvních dvou místech se nic nezměnilo – stále vede Liberec, jenž zdolal Chomutov 2:0, před druhou Spartou. Ta rozstřílela Brno 5:1.

Karlovarští hokejisté se výhrou ve Zlíně přiblížili Litvínovu

Karlovarští hokejisté se výhrou ve Zlíně přiblížili Litvínovu | Zdroj: ČTK

V úvodní třetině nasázel nejhorší útok extraligy čtyři branky a ve Zlíně vedl 4:1.

Ševci sice ve druhé dvacetiminutovce snížili na rozdíl jediného gólu, jenže vyrovnat už nedokázali. Naopak Karlovy Vary ještě skórovaly do prázdné brány a na ledě osmého Zlína zvítězili 5:3.

Díky výhře se Energie přiblížila třináctému Litvínovu na pouhé tři body. Verva v repríze loňského finále play off proti Třinci utrpěla třetí porážku v řadě, prohrála 0:3. Oceláři naopak neúspěšnou sérii ukončili a vyhoupli se z desátého místa o jednu příčku výš.

Potřetí za sebou padly také dvanácté Pardubice. Na domácím ledě inkasovaly proti Olomouci dvakrát v první třetině a do zápasu už se nedokázaly vrátit. V závěru ještě přidal třetí branku do odkryté klece Miroslav Holec.

Čtvrtá Plzeň uspěla v bitvě o třetí místo. Proti Hradci Králové sice dvakrát během první třetiny prohrávala, jenže to ji probudilo. Zásluhou dvou tref Dominika Kubalíka a Jakuba Lva a branek Lukáše Pulpána a Jaroslava Kracíka se dostala do vedení 6:2, které udržela až do konce střetnutí.

Západočeši ztrácejí na druhou Spartu patnáct bodů. Svěřenci Josefa Jandače totiž přehráli brněnskou Kometu na vlastním ledě 5:1.

A nezaváhali ani lídři extraligové tabulky. V Chomutově, na jehož lavičce chyběl kouč Vladimír Růžička, kterému v sobotu zemřela manželka, odehráli Bílí Tygři bezbrankovou úvodní třetinu.

V té druhé se dvakrát prosadil Michal Birner a zařídil Liberci vítězství 2:0. Severočeši tak nadále vedou extraligu s šestibodovým náskokem.

47. kolo je u konce, první dva týmy znovu vyhrály a bodový odstup mezi nimi zůstává stejný, na třetí místo se však po...

Posted by Tipsport extraliga on Sunday, 21 February 2016

47. kolo hokejové extraligy:

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Skrbek (Buc, Vyrůbalík), 19. Jaroměřský (Eberle, Řípa), 59. Holec. Rozhodčí: Polák, Šír - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 7591.

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Tybor (Adamský, Polanský), 26. Polanský (Tybor, Adamský), 30. Irgl (Jank, Dravecký). Rozhodčí: Baluška, Kubuš (oba SR) - Lukš, Skopal. Vyloučení: 6:11, navíc R. Hanzl, Trávníček (oba Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4339.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (1:4, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Říčka (Bukarts), 29. Bukarts (P. Holík, Matějíček), 37. Roman Vlach (Marušák) - 1. M. Rohan, 8. Haščák, 15. T. Rachůnek (Kůs), 19. T. Rachůnek (Bičánek, Marosz), 59. Huna (Haščák). Rozhodčí: R. Čech, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 5190.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 6:2 (1:2, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. D. Kubalík (Lev, Kadlec), 30. D. Kubalík (Kubka, Kracík), 36. Pulpán (Johnson, Kratěna), 37. Lev (Hollweg, Jeřábek), 49. Kracík (D. Kubalík), 50. Lev (Kadlec, D. Sklenička) - 5. Červený (Ihnacak, Honejsek), 17. Bednář. Rozhodčí: Hejduk, Souček - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. Diváci: 4564.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. A. Kudrna, 35. Cingel (Černoch, Dragoun), 40. Hamilton (Klimek), 47. Přibyl (Buchtele, Forman), 51. Forman - 8. L. Čermák (Dočekal). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 10 928.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Birner (Krenželok, Ševc), 32. Birner (Řepík, Vampola). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 5250 (vyprodáno).

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Steel 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 20. Hyka z trestného střílení, 22. Urban (D. Výborný, Trončinský), 29. Urban - 7. Szturc (Hovorka, Olesz), 10. M. Hlinka, 27. Kolouch (Sloboda), 51. Vandas (Štich, Kolouch), 59. Hovorka. Rozhodčí: Pešina, Svoboda - Hynek, Belko. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 2983.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít