Liberec přetlačil Pardubice. Vyrovnal extraligový rekord v počtu výher

Liberečtí Bílí Tygři vyrovnali extraligový rekord v počtu vítězství v jedné sezoně. V domácí hale porazily Pardubice a vyhráli už posedmatřicáté v sezoně. Souboj třetího týmu s druhým vyhrála v Plzni Sparta po prodloužení. Minimálně předkolo play-off si zajistil Zlín.

37. vítězství Liberce

37. vítězství Liberce | Zdroj: ČTK

37 vítězství v jedné sezoně, to se v historii povedlo pouze Pardubicím a Jihlavě. Právě Pardubice vzdorovaly Liberci ve vyrovnání rekordu až do samého závěru zápasu. Bílí Tygři dvakrát vedli po gólech Stránského a Řepíka. Redenbach a Rapák ale na obě branky odpověděli.

Až 4 minuty před koncem se projevil rozdíl 11 míst v tabulce. Michal Bulíř tečoval branku Dernera a vstřelil vítězný gól. Tři body a vyrovnaný rekord pojistil o dvacet sekund později druhým gólem v zápase Řepík.

V souboji třetího týmu s druhým měla po druhé třetině náskok Plzeň, který se podařil přelom 35. a 36. minuty. Během 64 sekund skórovali Nicholas Johnson a pak při vlastním oslabení Mário Bližnák.

Pražané ale ve třetí třetině zápas kuriózními góly otočili. Půl minuty po přestávce vystřelil Adam Polášek od vlastní modré čáry a zaskočil brankáře Machovského. Bek Sparty také vyrovnal, když o 10 minut později nahodil puk před branku, kde si ho Branislav Kubka srazil do vlastní branky.

Při úniku dvou proti jednomu při vlastním oslabení dokonce Andrej Kudrna a otočil zápas na 3:2. 62 sekund před koncem ale Ondřej Kratěna ve svém 1001. zápase vyrovnal.

Třinácté vítězství ze čtrnácti zápasů zajistil Spartě 8 sekund před koncem prodloužení Curtis Hamilton tvrdou ranou pod břevno. Pražský tým tak má v tabulce 99 bodů.

Zamotává se také situace okolo čtvrtého místa. Hradec Králové totiž prohrál doma s Mladou Boleslaví 2:3 po samostatných nájezdech. Středočeši ztrácí na výhodu domácícho prostředí v prvních zápasech play-off z šesté pozice pouhé čtyři body.

Zlín si zajistil minimálně předkolo

Vítkovicím se opět vzdálil postup aspoň do předkola play-off. V ostravské hale se naopak jistotu vyřazovacích bojů zajistil Zlín po výhře 3:2. „Ševci“ dali ve 14. minutě dvě branky během 17 sekund a zajistili si náskok, který ještě 11 minut před koncem zvýšil Kotvan.

Ostravský tým dotahoval. Michal Hlinka 61 sekund před koncem snížil na 2:3, víc už ale domácí nestihli a vzdálila se jim elitní desítka. Kometa totiž porazila Třinec 3:1 a odsunula vicemistry na 10 místo. Oceláři mají na 10. příčce na Vítkovice pětibodový náskok.

Litvínov dokázal v severočeském derby vyrovnat ve druhé třetině dvoubrankový náskok Chomutova, Piráti ale ve třetí třetině potvrdili lepší tabulkové postavení. V poslední třetině hosté přestříleli mistra 19:6 a rozhodující branku dal v 53. minutě při dvojnásobné přesilovce Roman Červenka.

Poslední jsou stále Karlovy Vary, které ani napočtvrté nedokázaly bodovat proti Olomouci a prohrály 3:5. Domácí Energie sice v úvodu druhé třetiny dokázala otočit vývoj zápasu díky Rachůnkovi s Hunou, ještě do konce druhé třetiny ale stihl vyrovnat Vyrůbalík a v poslední třetině zajistili Hanákům náskok Slováci Mikúš a Húževka.

48. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 54. Tomi (Čerešňák, Szturc), 59. M. Hlinka (Olesz, P. Kafka) - 13. Bukarts (P. Holík, O. Veselý), 13. Štumpf (Roman Vlach, O. Veselý), 49. Kotvan (Marušák, P. Holík). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 6352.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Gerhát (Hübl), 33. Piroš (K. Reichel) - 16. Sklenář, 19. Šidlík (Ölvecký), 52. Červenka (Rutta, Hřebejk). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 4765.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky. 3. H. Zohorna (Vondráček, Burian), 47. J. Káňa II (V. Němec, Špirko), 52. Burian (Trška, Vondráček) - 8. Tybor (Adamský, M. Doudera). Rozhodčí: Hejduk, Polák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:8, navíc Rákos (Třinec) na 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7465.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 3:4 v prodl. (0:0, 2:0, 1:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 35. Johnson (Bližňák, Kadlec), 36. Bližňák (Hollweg), 59. Kratěna (Jeřábek, Kadlec) - 41. Polášek (Piskáček), 51. Polášek, 53. A. Kudrna, 65. Hamilton (Švrček, Hrbas). Rozhodčí: T. Horák, Pešina - Vít Komárek, J. Ondráček. Vyloučení: 1:7. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 6096.

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Stránský, 29. Řepík (Birner, Lakatoš), 57. Bulíř (Derner, Radivojevič), 57. Řepík (Birner, Vampola) - 10. Redenbach (P. Sýkora, Gregorc), 45. Rapáč (Tomášek). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Lučan, Kis. Vyloučení: 2:3, navíc M. Kopřiva (Pardubice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5710.

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 22. T. Rachůnek (Marosz, M. Rohan), 27. Huna (Haščák, Bartek), 51. Marosz z trest. střílení - 19. Skrbek (Valenta), 38. Vyrůbalík (T. Mikúš, Skladaný), 42. T. Mikúš z trest. střílení, 49. Húževka (Skrbek, T. Mikúš), 60. Herman (Buc). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Belko, Hynek. Vyloučení: 4:8, navíc Valenta (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2109.

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. náj. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Honejsek (Vašíček, Ihnacak), 56. Červený (Honejsek, Ihnacak) - 18. Jarůšek (D. Výborný), 50. Klimenta (Lenc, Klepiš), rozhodující nájezd L. Pabiška. Rozhodčí: Šír, Lacina - Frodl, Špůr. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 4331.