Gól z půlky i skvostné sólo. Gudas a Palát zářili v NHL dvěma góly

Ondřej Palát a Radko Gudas zažili své nejpovedenější večery v sezoně NHL, oba vstřelili po dvou gólech. Zatímco útočník Tampy se podílel na 9. vítězství svého týmu v řadě, obránce Philadelphie přidal ještě dvě asistence a čtyřmi body zařídil vítězství nad Columbusem. Jaromír Jágr se před Gordieho Howa v historických statistikách zatím nedostal.

Ondřej Palát (uprostřed) zaokrouhlil počet svých gólů v sezoně na 10

Ondřej Palát (uprostřed) zaokrouhlil počet svých gólů v sezoně na 10 | Zdroj: Reuters

Gudasův večer začal ve 4. minutě zápasu proti Columbusu, když od modré čáry přesně našel hokejku Raffla, hvězdná chvíle českého obránce přišla o 8 minut později. Vousatý obránce vyvážel puk z obranného pásma, přesně na červené čáře vystřelil a ztrapnil brankáře McElhinneyho.

Přesně z poloviny hřiště tak vstřelil svůj první gól v sezoně.

Třetím bodem českého obránce v zápase byla asistence u Gagnerova gólu na 3:0 a svou show zakončil Gudas 10 minut před koncem. Jeho střelu od modré čáry sice tentokrát McElhinney vyrazil, ale pouze do brusle vlastního obránce Murrayho. Od ní puk neomylně zamířil do klece.

Svou bilanci 2+2 ještě v závěru rozšířil o čtyřminutové vyloučení za konflikt z Folignem, po závěrečné siréně už si ale s úsměvem dojel pro ocenění za hlavní hvězdu zápasu při vítězství 6:0.

Ocenění pro hvězdu zápasu, byť až druhou v pořadí, si zasloužil i Ondřej Palát z Tampy, který nadchl domácí halu v 17. minutě zápasu proti Carolině. Puk si vzal mezi vlastními kruhy, přejel s ním až do útočného pásma, kde si poradil s obráncem a blafákem překonal brankáře Eddieho Lacka.

A to nebylo vše. O dvacet minut později si za vyrovnaného stavu 1:1 vzal puk za brankou, další individuální akcí se dostal do střelecké pozice a opět strhnul vedení na stranu Lightning. Byl to jeho desátý gól v sezoně.

V souboji živlů dokázali Hurricanes zápas otočit, přesto se nakonec radovali hráči Tampy, když vyrovnal Palátův spoluhráč z útoku Johnson a v prodloužení rozhodl Alex Killorn. Tampa vyhrála devátý zápas v řadě, což je nový klubový rekord.

Ondřej Pavelec vychytal teprve svou druhou výhru po návratu po zranění. Kryl 26 z 28 střel Montrealu, překonal ho pouze dvakrát Alex Galchenyuk, a kryl Jets záda při vítězství 4:2.

Floridským Panterům se na tripu po venkovních stadionech nedaří a prohráli čtvrté z posledních pěti zápasů, tentokrát na ledě Arizony 1:5. Jaromír Jágr se do statistik nezapsal, a tak v historickém bodování zůstává stále na stejném počtu bodů jako Gordie Howe.

Výsledky NHL:

Buffalo - Minnesota 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 26. Larsson, 27. Eichel - 3. Jones, 55. M. Koivu, rozhodující nájezd Pominville. Střely na branku: 32:30. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Reinhart (oba Buffalo), 3. M. Koivu (Minnesota).

Pittsburgh - Calgary 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 1. Hörnqvist, 26. Crosby - 2. Colborne, 27. Giordano, 36. Backlund, 55. Bouma. Střely na branku: 31:30. Diváci: 18 663. Hvězdy zápasu: 1. Backlund (Calgary), 2. Crosby (Pittsburgh), 3. Colborne (Calgary).

Colorado - Nashville 2:5 (1:0, 1:1, 0:4)
Branky: 8. Comeau, 40. Landeskog - 36. Forsberg, 42. Neal, 51. Fisher, 59. Weber, 60. Salomäki. Střely na branku: 36:40. Diváci: 17 165. Hvězdy zápasu: 1. Fisher (Nashville), 2. Comeau (Colorado), 3. Forsberg (Nashville).

Los Angeles - Anaheim 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 32. Lucic, 44. Doughty - 4. Kesler, 16. Perron, 43. Silfverberg. Střely na branku: 34:22. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Lucic (Los Angeles), 2. Silfverberg, 3. Andersen (oba Anaheim).

Boston - Washington 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 8. Bergeron - 34. Alzner, 63. Niskanen. Střely na branku: 34:30. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Niskanen, 2. Grubauer (oba Washington), 3. T. Rask (Boston).

Toronto - Ottawa 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 10. Nylander, 33. Sošnikov - 7. Ryan, 32. Methot, 58. Smith. Střely na branku: 43:31. Diváci: 19 339. Hvězdy zápasu: 1. Smith (Ottawa), 2. Nylander, 3. Sošnikov (oba Toronto).

Tampa Bay - Carolina 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 17. a 36. Palát, 54. Johnson, 65. Killorn - 34. V. Rask, 44. J. Staal, 51. Skinner. Střely na branku: 30:27. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Killorn, 2. Palát (oba Tampa Bay), 3. Skinner (Carolina).

Philadelphia - Columbus 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: 12. a 51. Gudas, 4. Raffl (Gudas), 38. Gagner (Gudas), 38. Giroux, 51. Cousins. Střely na branku: 36:19. Diváci: 19 645. Hvězdy zápasu: 1. Gudas, 2. Mason, 3. Raffl (všichni Philadelphia).

Winnipeg - Montreal 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 25., 54. a 60. Scheifele, 46. Copp - 26. a 50. Galchenyuk. Střely na branku: 30:28. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,86 procenta. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. Galchenyuk (Montreal), 3. Copp (Winnipeg).

Arizona - Florida 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 26. a 46. Tanguay, 21. Martinook, 42. Doan, 60. Vermette - 38. Ebklad. Střely na branku: 26:30. Diváci: 14 825. Hvězdy zápasu: 1. Tanguay, 2. Vermette, 3. Doan (všichni Arizona).

San Jose - Vancouver 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 10. Haley, 45. Burns - 19. Vey, 23. D. Sedin, 51. Hamhuis, 58. Burrows. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. D. Sedin, 3. Hutton (všichni Vancouver).