Plzeň v prvním hokejovém semifinále překvapila Spartu, vyhrála 7:3

Na úvod semifinále hokejové extraligy si cenné vítězství připsali plzeňští Indiáni, kteří vyhráli 7:3 na ledě Sparty hlavně díky třem brankám v první třetině. Začala také baráž, kterou úspěšně zahájily celky Litvínova a Karlových Varů.

Plzeňští hokejisté se ujali v semifinálové sérii vedení 1:0 na zápasy

Plzeňští hokejisté se ujali v semifinálové sérii vedení 1:0 na zápasy | Zdroj: ČTK

Snovou první třetinu Plzně v pražské o2 Areně načal po sedmi minutách prvního semifinále Miroslav Indrák. Na jeho střelu si Pöpperle v brance dvakrát sáhl, nakonec si ji ale vyrážečkou srazil do sítě. Pak začal úřadovat Nicholas Johnson. Na 2:0 zvýšil suverénním blafákem a třetí gól mu 61 sekund před koncem úvodní části potvrdil videorozhodčí.

Pražané šli do zápasu jako favorité a jejich naděje na zvrat potvrdil po pauze šťastným gólem zpoza branky veterán Jaroslav Hlinka, hosté kontrovali ranou Jakuba Lva, která propadla mezi betony střídajícího gólmana Taylora.

Jednu střelu si mohl vyčítat také Machovský v kleci Plzně. Poláškovu střelu od modré čáry viděl pozdě a puk mu propadl mezi rukou a tělem. I tak po 40 minutách drželi Západočeši dvoubrankový náskok.

Pokud osm tisícovek sparťanských fanoušků doufalo ve zvrat, sebral jim naději Erik Hrňa. Nejlepší střelec loňského ročníku se dvakrát protlačil až před Taylora a zvýšil skóre na 6:2.

Sparťan Kudrna sice dalším náhodným odrazem ještě jednou snížil, Jaroslav Kracík ale okamžitě uzavřel skóre na 7:3.

Plzeň se tak ujala vedení 1:0 na zápasy v sérii hrané na 4 vítězství. Další utkání je na programu zítra.

Začala také baráž o hokejovou extraligu a v úvodních zápasech si výhry připsaly týmy, které účast v nejvyšší soutěži obhajují. Mistr z Litvínova porazil Slavii 4:2, Karlovy Vary zvítězily 6:3 nad Jihlavskou Duklou.

Semifinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:
HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 3:7 (0:3, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 23. J. Hlinka, 37. Polášek (Přibyl, Čajkovský), 57. A. Kudrna - 8. Indrák (Kracík, Kubalík), 16. Johnson (Kratěna, Lev), 19. Johnson (Kadlec), 33. Lev (Kratěna, Kadlec), 48. Hrňa (Kadlec, Lev), 55. Hrňa (Přikryl), 58. Kracík (Kubalík, Indrák). Rozhodčí: Šír, Hejduk - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:3. Diváci: 8860.

1. kolo baráže o hokejovou extraligu:
HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 6:3 (3:1, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 2. J. Svoboda (T. Rachůnek, Kůs), 3. Skuhravý (J. Tomeček), 9. Bartek (Skuhravý, Vachovec), 42. Haščák (T. Rohan, Huna), 43. J. Svoboda (Sičák, T. Rachůnek), 56. T. Dvořák (Koblasa, V. Tomeček) - 10. Kolář, 40. Kolář (Diviš), 58. Mrňa (Anděl, Grebeňuk). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:5, navíc Bičánek (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 3047.

HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 21. Piroš (Martynek, Trávníček), 37. Havlíček (R. Hanzl, Duda), 41. Duda (R. Hanzl, Kubát), 60. Duda - 38. Pavlin (Mikulík), 53. Mikulík z trestného střílení. Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 5065.