Holešov hostil další závod seriálu Kolo pro život. Těžký bikemaraton zmohl i legendu

Legendární Tinker Juarez přijel poprvé do České republiky. Získali ho organizátoři dnešního Bikemaratonu Drásal, sedmého podniku seriálu Kolo pro život. 55letý Američan dojel v nejtěžším závodě horských kol na 177 kilometrů sedmý. Za vítězným časem zaostal o zhruba tři čtvrtě hodiny.

Seriál Kolo pro život na Krásné louce v Mladé Boleslavi

Seriál Kolo pro život na Krásné louce v Mladé Boleslavi | Foto: Pavel Petr

Populární Indián Tinker Juaréz v cílovém prostoru těžce lapal po dechu, sotva chodil, vydal se na trati beze zbytku.

„Já jsem hrozně rád, že jsem vůbec dojel do cíle. Byl to krásný závod. Ale neměl jsem sílu, na takovou trasu se musíte připravit jinak. Poznal jsem už po hodině, že to nebude ono. Vedro mi ani tak nevadilo, ale mě to opravdu nešlo. Chtěl jsem asi třikrát vzdát, ale fanoušci na trati tak povzbuzovali, že jsem to chtěl dojet hlavně pro ně. Podařilo se, ale byl to opravdu velmi těžký závod,“ prohlásil v cíli Juaréz.

00:00 / 00:00

Byl to jednoznačně nejtěžší ročník, prohlásil letošní vítěz Bikemaratonu Drásal

Tinker Juarez zaostal za vítězem Obra Drásala o zhruba tři čtvrtě hodiny. Hlavní tratí závodu je ale klasický Drásal na 117 kilometrů.

Olomoucký Pavel Skalický vyhrál klasického Drásala poprvé v životě. Loni dojel druhý za Pavlem Boudným.

„Vloni jsem tady byl docela překvapivě druhý, takže letos jsem si řekl, že se dám hlavně na maratony. Tohle byl pro mě první cíl sezony, takže jsem se na to připravoval,“ uvedl v cíli vítěz závodu.

Úmorné vedro utavilo desítky závodníků. Pavel Skalický si ale na přísun energie i vody dával velký pozor.

Sáblíková na MČR v cyklistice ovládla i závod s hromadným startem. Bylo to ale těžké, říká

„Za celý závod jsem vypil asi šest bidonů a snědl jsem tři gely,“ přiznal Pavel Skalický.

Na tropické počasí byli připraveni i organizátoři.

„Posílili jsme bufety ve smyslu dodání více vody a více ovoce,“ netajil Ondřej Fojtík, nejenom organizátor, ale také skvělý závodník.

Zatímco klasický Drásal na 117 kilometrů měl v podobě Pavla Skalického nového vítěze, Obru Drásalovi vládne král Jan.

Jan Jobánek je vládcem, i když tentokrát až do posledních metrů bojoval s Janem Fojtíkem.

„Byl to jednoznačně nejtěžší ročník. Změny na trati to udělaly výrazně těžší. I soupeři dnes byli silnější, v podstatě do posledních metrů nebylo rozhodnuto,“ řekl Jobánek.

Bikemaraton Drásal nese jméno po takzvaném obru holešovském Josefu Drásalovi. Doposud je považovaný za nejvyššího Čecha v historii. V Holešově roku 1886 zemřel. Měřil 242 centimetrů. A tak jsem vyčerpanému Janu Jobánkovi položil tak trochu jízlivou otázku, jestli by se mu pozdával v budoucnu závod na 242 kilometrů, tedy co centimetr Josefa Drásala, to kilometr na trati.

Pavel Sedláček, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít